Site logo

„Mamy Cię” – studenci schwytani w obiektyw

sggw-logo1Od zabawy do wystawy. Tak postanowili wykorzystać własne pasje fotograficzne studenci Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.  „Mamy Cię” to tytuł autorskiej wystawy fotografii wykonanych przez członków redakcji pisma „Okiem Studenta”, którą będzie można oglądać w Muzeum SGGW (gmach Biblioteki Głównej SGGW, ul. Nowoursynowska 161).
Wystawa to cykl kilkudziesięciu, głównie reporterskich fotografii ukazujących codzienność studentów w niecodziennych barwach. Ma uwrażliwić na piękno zwyczajnego dnia, ukazując kontrast między normalnym życiem a naszymi wyobrażeniami o nim. Wystawa będzie składała się z kilku podstawowych grup tematycznych: Wydarzenia, Studenckie życie, Sport, SGGW od kuchni oraz blok niespodzianka, który będzie powstawał w trakcie wernisażu.
W lutym w kampusie uczelni studenci mieli okazję spotykać przenośne studio fotograficzne „Okiem studenta”, gdzie powstawała część wystawy. Studenci schwytani w biegu, na korytarzach, mogli stać się częścią projektu. „Złapać studenta” nie było łatwo, zwłaszcza że większość pierwszy raz słyszała o akcji „Mamy Cię”. Ale studencki mały foto-happening nie tylko był częścią tworzenia elementów ekspozycji, lecz też spełniał rolę promocyjną. Spośród osób, które zostały „złapane”, żadna nie jest pewna czy trafi na wystawę. O tym można się przekonać wyłącznie odwiedzając Muzeum SGGW.
Organizatorzy happeningu, redakcja „Okiem Studenta”, Samorząd Studencki SGGW oraz Muzeum naszej Uczelni postanowili przyciągnąć studentów poprzez interaktywność projektu:
• możliwość odnalezienia siebie na prezentowanych fotografiach,
• wspólne tworzenie elementów ekspozycji podczas otwarcia wystawy,
• oraz wyświetlanie filmu o tym, jak powstawał projekt.
Zdjęć będzie można także szukać na stronie internetowej www.okiemstudenta.pl oraz profilu „Okiem Studenta” na facebook.com.
„Mamy cię” – wystawa fotografii
Muzeum SGGW
(budynek Biblioteki SGGW, wejście C, I piętro)
Wernisaż: 15.03.2010 r., godz. 18.00
Wystawa czynna: 15.03-15.04.2010 r., pn. – pt.; 09.00–16.00
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Białko, które świeci

Stworzenie mapy neuronów mózgu, obserwacja rozwoju komórek rakowych i śledzenie skuteczności stosowanej terapii antynowotworowej – takie możliwości daje małe, niepozorne białko – GFP. Choć poza

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję