Kierunek transport w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile możesz studiować stacjonarnie na bezpłatnych inżynierskich studiach I stopnia. Studia stacjonarne obejmują 7 semestrów zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, laboratoria, ćwiczenia projektowe i seminaria) w tym 6 miesięcy praktyki zawodowej. Miejscem odbywania praktyki i szkolenia zawodowego są zakłady przemysłowe, instytucje i firmy transportowe, których działalność umożliwia zrealizowanie ustalonego programu.
Na studiach transportowych na PUSS w Pile istnieje możliwość kształcenia w systemie studiów dualnych. Począwszy od drugiego semestru, studenci mogą otrzymać propozycję łączenia edukacji inżynierskiej na uczelni ze szkoleniem zawodowym w firmach z sektora TSL (transport-spedycja-logistyka), za które uzyskują wynagrodzenie.
KINGA - absolwentka kierunku. Wybierając kierunek transport możecie mieć pewność, że to doskonały wybór! Poza wiedzą teoretyczną, którą zdobędziecie na zajęciach możecie również zdobyć ogromne doświadczenie praktyczne. Dzięki temu, że uczelnia współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami logistycznymi i transportowymi w regionie. Możecie podjąć
praktyki w ramach studiów dualnych, a to duże ułatwienie w dalszej karierze zawodowej. W naszej uczelni spotkacie się z świetną atmosferą oraz życzliwymi i wyrozumiałymi dla studentów wykładowcami, a to niewątpliwie wpływa na komfort studiowania. Powodzenia w dokonaniu właściwego wyboru!
Istnieje możliwość zorganizowania studiów stacjonarnych dla pracujących z sektora TSL.
Na tym kierunku kształceni są specjaliści z zakresu nowoczesnego transportu w inżynierii ruchu transportowego, systemów transportowych i organizacji funkcjonowania środków transportu, a także zaplecza technicznego transportu. Studenci uczą się rozwiązywania różnorodnych, często złożonych problemów związanych z logistyką i ekonomiką transportu, analizą i projektowaniem systemów transportowych, eksploatacją środków technicznych oraz sterowaniem ruchem w zakresie transportu drogowego.
Dzięki zajęciom praktycznym, studenci wiedzą jak opracować dokumentację procesów spedycyjnych, organizować transport w ruchu krajowym i międzynarodowym oraz prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego w przedsiębiorstwach przemysłowych i transportowo-spedycyjnych.
W ramach studiów absolwent zdobywa wiedzę przygotowującą go do zdania egzaminu państwowego na
Przykładowe przedmioty
Absolwenci kierunku transport na PUSS w Pile znajdują zatrudnienie w: