Studia podyplomowe praktyczna psychologia sportu w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie umożliwiają uzyskanie wiedzy jak prowadzić zajęcia fizyczne dla dzieci i młodzieży, rodziców i seniorów. Studia umożliwiają poszerzenie kompetencji, aby móc holistycznie wspierać psychicznie swoich podopiecznych w osiąganiu celów treningowych. Ponadto poszerzenie wiedzy o zdrowej rywalizacji, sposobach na odnajdywanie wewnętrznej motywacji na drodze do osiągania celów – nie tylko w sporcie, ale i rozwoju osobistym.
Przekazanie specjalistycznej wiedzy, praktycznej i teoretycznej, dotyczącej zasad pracy ze sportowcami i osobami, które trenują rekreacyjnie. Program zajęć pozwala na rozwinięcie u słuchaczy praktycznej umiejętności stosowania narzędzi i technik wspierających zawodników oraz drużyn w radzeniu sobie z wyzwaniami sportowymi.
Istotną kompetencją absolwenta będzie wspieranie podopiecznych w radzeniu sobie z trudnościami emocjonalnymi związanymi z uczestniczeniem w zawodach. Oferowane im przez niego wsparcie będzie bardzo istotne w realizowaniu przez nich celów treningowych. Nabyte w czasie studiów umiejętności pozwolą absolwentom uczyć wytrwałości na drodze do celów treningowych i zawodniczych oraz znajdowania wewnętrznej motywacji.
Studentami tego kierunku mogą zostać osoby, które posiadają dyplom ukończenia studiów licencjackich lub/i magisterskich. Adresatami studiów podyplomowych praktyczna psychologia sportu są m.in.:
Nauka trwa dwa semestry – program obejmuje 255 godzin zajęć dydaktycznych, realizowanych w formie praktycznej, wykładów, warsztatów, e-learningów i pracy własnej. Zajęcia odbywają się w weekendy. W razie potrzeby uczelnia ma pełną gotowość do prowadzenia zajęć w trybie online.
Program studiów podyplomowych praktyczna psychologia sportu pozwala absolwentom w ich pracy zawodowej i rozwoju osobistym na odwoływanie się do wiedzy z zakresu psychologii. W trakcie zajęć duży nacisk położony jest na rozwijanie kompetencji psychospołecznych.
Absolwent tego kierunku będzie potrafił skutecznie motywować swoich podopiecznych do regularnych treningów i realizacji założonych celów. Dzięki wiedzy psychologicznej i znajomości technik motywacyjnych, będzie w stanie pomagać zawodnikom, drużynom, jak i osobom, które traktują dyscypliny sportowe i pokrewne (np. taniec, jazda konna, zajęcia body&mind) jako rekreację.
Rekrutacja odbywa się wg kolejności zgłoszeń. Warunkiem przyjęcia na studia jest rejestracja online i przesłanie zeskanowanych dokumentów na adres: