• Kierunki studiów
    arrow_drop_down
    • Artystyczne
    • Bezpieczeństwo
    • Ekonomiczno-biznesowe
    • Humanistyczno-społeczne
    • Filologiczne
    • Hotelarstwo, turystyka, sport
    • Informatyczne (IT)
    • Logistyczne i transportowe (TSL)
    • Medyczne
    • Pedagogiczne
    • Prawo i administracja
    • Ścisłe i przyrodnicze
    • Techniczne
  • Podyplomowe
    arrow_drop_down
    • Studia MBA
  • Miasto
    arrow_drop_down
    • Białystok
    • Bydgoszcz
    • Kielce
    • Kraków
    • Lublin
    • Łódź
    • Olsztyn
    • Opole
    • Poznań
    • Rzeszów
    • Szczecin
    • Toruń
    • Trójmiasto
      arrow_drop_down
      • Gdańsk
      • Gdynia
      • Sopot
    • Warszawa
    • Wrocław
    • Zielona Góra
    • Silesia
      arrow_drop_down
      • Bytom
      • Chorzów
      • Dąbrowa Górnicza
      • Gliwice
      • Katowice
  • Matura
  • Poradniki
    arrow_drop_down
    • Matura
    • Pisanie prac dyplomowych
    • Poradnik kandydata na studia
    • Poradnik studenta
    • Studenckie finanse
  • Praca
    arrow_drop_down
    • Praktyki i staże
    • W drodze do kariery
    • Zawód z pasją
    • Zawody przyszłości
    • Opisy zawodów
  • Nauka
    arrow_drop_down
    • Ludzie nauki
    • Na serio
Sign in

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna - Państwowa Uczelnia im. S. Batorego w Skierniewicach

  • Dowiedz się więcej o tym kierunku studiów
  • Opis kierunku
  • prev
  • next
  • Dowiedz się więcej o tym kierunku
  • Udostępnij
  • Jak dojechać do tej uczelni?
  • prev
  • next

Kierunek pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Państwowej Uczelni im. S. Batorego w Skierniewicach (PUSB) to przede wszystkim studia kwalifikacyjne, przygotowujące do wykonywanie zawodu nauczyciela przedszkola i nauczyciela pierwszego etapu edukacji w szkole podstawowej. Kierunek ten w PUSB możesz studiować na jednolitych studiach magisterskich (10 semestrów). Studia pedagogiczne na skierniewickiej uczelni prowadzone trybie stacjonarnym są bezpłatne, w trybie niestacjonarnym - płatne.

Jak wygląda pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na PUSB?

Studia pedagogiczne na tym kierunku, umożliwiają zdobycie pogłębionej wiedzy z zakresu pedagogiki, dydaktyki i metodyki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, wspartej wiedzą z zakresu psychologii, socjologii, filozofii, etyki, niezbędnej dla rozumienia procesów rozwoju, socjalizacji, wychowania, nauczania-uczenia się. Kształtują praktyczną umiejętność wykorzystywania jej w procesie organizacji pracy dydaktycznej, wychowawczej, opiekuńczej, w tym praktyczną umiejętność diagnozy i interpretacji indywidualnych kompetencji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz przygotowania i realizacji programu nauczania, wspomagającego rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci.

 

Praca nauczyciela przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej

Kwalifikacje absolwenta kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na skierniewickiej PUSB umożliwiają zatrudnienie na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego (przedszkola, oddziały przedszkolne, punkty przedszkolne, integracyjne oddziały przedszkolne) oraz nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej (szkoły podstawowe, klasy I-III, klasy integracyjne). Kompetencje absolwentów kierunku stwarzają również możliwości zatrudnienia w charakterze nauczycieli w świetlicy szkolnej, w szkołach funkcjonujących na terenie szpitala i sanatorium, w ramach edukacji domowej i nauczania indywidualnego lub indywidualnej praktyki edukacyjnej.

Państwowa Uczelnia im. Stefana Batorego w Skierniewicach

Ulica Stefana Batorego 64c, 96-100 Skierniewice, Łódź Voivodeship, Poland

Get Directions
Gdzie prowadzony jest kierunek?
  • Skierniewice
Grupa kierunków studiów
  • Pedagogiczne
  • Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
Typ studiów
  • Jednolite magisterskie
Tryb studiów
  • Niestacjonarny
  • Stacjonarny
Język wykładowy
  • Język polski

Zainteresują Cię również...

Pedagogika - Państwowa Uczelnia im. S. Batorego w Skierniewicach

Kierunek pedagogika w Państwowej Uczelni im. S. Batorego w Skierniewicach (PUSB) to przede wszystkim studia,…
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, resocjalizacja, profilaktyka społeczna, terapia pedagogiczna, socjoterapia -  w tych obszarach możesz specjalizować się studiując na kierunku pedagogika na Państwowej Uczelni im. S.Batorego w Skierniewicach.
  • Strona główna
  • Polityka prywatności
  • Kierunki studiów
  • Praca i kariera
  • Gdzie studiować?
  • Nauka
  • Kontakt
Menu
  • Strona główna
  • Polityka prywatności
  • Kierunki studiów
  • Praca i kariera
  • Gdzie studiować?
  • Nauka
  • Kontakt
Menu
© Centrum EFEKTY | Wszelkie prawa zastrzeżone

Koszyk

  • Facebook
  • Twitter
  • WhatsApp
  • Telegram
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Tumblr
  • VKontakte
  • Mail
  • Copy link