Studia podyplomowe Menedżer systemu zarządzania energią w Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie przekazują wiedzę i umiejętności, które są udokumentowane stosownymi certyfikatami kompetencji i stanowią ważny atut w rozwoju kariery zawodowej oraz powodują wzrost siły przetargowej na rynku pracy.
Cel studiów
Zapoznanie słuchacza z niezbędną wiedzą i umiejętnościami z zakresu zarządzania energią, która zwiększy skuteczność działań służących zminimalizowaniu jednostkowego zużycia energii.
Czas trwania nauki
Studia podyplomowe Menedżer systemu zarządzania energią trwają dwa semestry i obejmują 174 godziny zajęć prowadzonych przez Wykładowców Uczelni oraz Ekspertów zewnętrznych – Specjalistów, mających duże doświadczenie praktyczne.
Zajęcia na studiach podyplomowych odbywają się w systemie zjazdów sobotnio – niedzielnych, co 2 tygodnie.
Program studiów
Program studiów podyplomowych Menedżer systemu zarządzania energią został opracowany tak, aby kształtować i rozwijać umiejętności w zakresie planowania, wdrażania i nadzorowania zmian związanych z poprawą efektywności energetycznej. Dodatkowo eksperci UTH przekażą słuchaczom wiedzę z zakresu ekonomii i zarządzania wraz z rozwojem kompetencji miękkich.
Dodatkowe korzyści
Na studiach podyplomowych Menedżer systemu zarządzania energią słuchacz uzyska wiedzę jak skutecznie przeprowadzić audyt i przegląd energetyczny przedsiębiorstwa oraz jak zarządzać projektami optymalizacyjnymi, a także:
wiedzę jak poprawić efektywność energetyczną w przedsiębiorstwie,
certyfikat Managera ISO 50001 - wliczony w cenę czesnego,
możliwość uzyskania certyfikatu Auditora Wewnętrznego ISO 50001.
Dla kogo studia?
Studia podyplomowe Menedżer systemu zarządzania energiąskierowane są do:
pracowników odpowiedzialnych za obszar energetyki, w szczególności inżynierów utrzymania ruchu oraz dyrektorów technicznych,
przedsiębiorców, którzy w obliczu rosnących cen energii chcą poprawić efektywność energetyczną procesów i zminimalizować zużycie energii,
kadry zarządzającej zaangażowanej w realizację polityki energetycznej przedsiębiorstwa,
audytorów energetycznych,
głównych energetyków,
wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem lub nabyciem wiedzy z obszaru zarządzania energią.
Kandydat na studia podyplomowe musi legitymować się wykształceniem wyższym - licencjackim, inżynierskim, magisterskim. Ponadto kandydaci zobowiązani są dokonać rejestracji w wewnętrznym systemie rekrutacyjnym (IRK) na stronie Centrum Studiów Podyplomowych w zakładce Rekrutacja on-line, dokonać opłaty rekrutacyjnej oraz dostarczyć do Centrum Studiów Podyplomowych następujące dokumenty:
formularz zgłoszeniowy i podanie o przyjęcie kandydata na studia dostępne po zarejestrowaniu się w systemie on-line,
oryginał/odpis dyplomu studiów wyższych wraz z suplementem (w celu sporządzenia kserokopii i poświadczenia za zgodność z oryginałem),
1 zdjęcie - 35 x 45 mm,
dowód osobisty (w celu okazania),
potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej,
kandydat zobowiązany jest do podpisania wydruku dokumentów z systemu Rekrutacji on-line.