Kierunek logistyka na Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie, możesz studiować na studiach licencjackich i magisterskich, w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia pierwszego stopnia trwają 6 semestrów, a drugiego stopnia 4 semestry.
Studia na kierunku logistyka adresowane są do osób, które chcą związać swoją przyszłość z działalnością logistyczną w ramach podmiotów gospodarczych, instytucji publicznych administracji rządowej i pozarządowej oraz ośrodków zarządzania kryzysowego. Mile widziane osoby o ukształtowanej postawie patriotycznej, charakteryzujące się wysokim poziomem znajomości historii polski i poszanowaniem tradycji narodowych.
Studia na logistyce na AszWoj w Warszawie w trybie stacjonarnym są bezpłatne, studia w trynie niestacjonarnym są płatne.
Studia na kierunku logistyka na AszWoj w Warszawie mają na celu pogłębienie wiedzy o efektywnym stosowaniu nowoczesnych koncepcji i technologii logistycznych zarówno w skali mikroekonomicznej, jak i w wymiarze makroekonomicznym na rynkach globalnych. Zapoznanie się z przepływami fizycznymi i informacyjnymi oraz świadczeniem usług wspomagających te przepływy w obszarze logistyki cywilnej, wojskowej w czasie pokoju oraz sytuacjach kryzysowych.
Program kształcenia studiów licencjackich obejmuje przedmioty tzw. modułu ogólnego i zasadniczego, a także ograniczonego i swobodnego wyboru. Duże znaczenie odgrywają praktyki zawodowe realizowane w podmiotach gospodarczych i instytucjach publicznych.
Pierwszy semestr studiów magisterskich obejmuje realizację przedmiotów kierunkowych. W kolejnych semestrach zajęcia prowadzone są w grupach specjalnościowych. Semestr czwarty jest przeznaczony na opracowanie pracy dyplomowej.
Absolwent kierunku logistyka na AszWoj w Warszawie jest przygotowany do podejmowania pracy na stanowiskach logistycznych związanych z sektorem obronnym, administracją oraz podmiotami gospodarczymi m.in. takich jak:
Absolwent logistyki może pracować jako specjalista, analityk i projektant w zespołach występujących w jednostkach administracji państwowej oraz kierownik na podstawowych szczeblach zarządzania w organizacjach pozamilitarnych i militarnych. Jest przygotowany do pracy na stanowisku menedżera, kierownika operacyjnego szczebla zarządzania lub zespołu w strukturach bezpieczeństwa państwa, podmiotach gospodarczych i innych organizacjach.