Studia na kierunku inżynierskiezastosowania informatyki w elektrotechnice na Politechnice Lubelskiej prowadzi Wydział Elektrotechniki i Informatyki. Możesz studiować ten kierunek na poziomie studiów pierwszego stopnia, w trybie stacjonarnym. Są to studia kończące się inżynierskim tytułem zawodowym.
Studia prowadzone są bez specjalności.
Na studiach inżynierskiezastosowania informatyki w elektrotechnice zyskasz gruntowną wiedzę i kompetencje inżynierskie z zakresu elektrotechniki, elektroniki oraz programowania, czyli najatrakcyjniejsze umiejętności dla przyszłego pracodawcy.
Studia na kierunku inżynierskiezastosowania informatyki w elektrotechnice na PolLub w trybie stacjonarnym są bezpłatne.
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice - co to za studia?
Kierunek inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice na PolLub, to umożliwi ci zdobycie wiedzy i kompetencji inżynierskich najatrakcyjniejszych dla przyszłego pracodawcy, tj. z zakresu:
elektrotechniki,
elektroniki,
programowania.
Inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice na PolLub to znakomity start dla tych, którzy chcieliby nabyć umiejętności twórczego działania w zakresie analizy, projektowania oraz praktycznej realizacji instalacji i urządzeń elektrycznych, cyfrowych systemów sterowania, sieci elektroenergetycznych, a także programowania sterowników przemysłowych, użytkowania sieci komputerowych i sieci przemysłowych.
Praca po inżynierskich zastosowaniach informatyki w elektrotechnice
Po ukończeniu kierunku inżynierskie zastosowania informatyki w elektrotechnice na PolLub, będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych oraz w biurach projektowych działających w obszarze elektrotechniki, automatyki i informatyki.
Po ukończeniu studiów możesz podjąć pracę związaną z wykorzystaniem narzędzi i technologii informatycznych w branży elektrotechnicznej m.in. na stanowiskach:
programista systemów informatyki i automatyki przemysłowej,
inżynier programowania przemysłowego,
specjalista informatyk,
konsultant ds. technicznych,
inżynier zarządzający sieciami przemysłowymi,
inżynier/specjalista ds. produkcji,
inżynier utrzymania ruchu,
inżynier obsługi/serwisant,
inżynier konstruktor,
projektant systemów sterowania maszyn,
projektant i programista urządzeń mikroprocesorowych.