Studia podyplomowe interdyscyplinarna ocena i postępowanie w zakresie podstawowej opieki nad seniorem w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie przygotowują absolwenta do pracy w domach opieki społecznej i zakładzie opiekuńczym dla osób w podeszłym wieku.
Cel studiów
Dostarczenie wiedzy merytorycznej oraz umiejętności praktycznych niezbędnych w procesie usprawniania oraz poprawy funkcjonowania społecznego osób starszych.
Program studiów
Program studiów ma za zadanie połączenie praktycznych kompetencji (diagnoza problemów, specyfikę opieki paliatywnej, metodykę pracy z osobami starszymi). Absolwenci otrzymają przygotowanie praktyczne na bazie wiedzy ogólnomedycznej i zawodowej z zakresu rehabilitacji i pielęgnacji osób ze schorzeniami przewlekłymi, dotyczącymi narządu ruchu, neurologicznymi, otępiennymi, potrzebującymi fachowej opieki w domach rodzinnych i zakładach opiekuńczych.
Ukończenie studiów
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych jest zaliczenie wszystkich cząstkowych egzaminów i zaliczeń, rozliczenie z dziekanatem studiów podyplomowych oraz zdanie egzaminu końcowego.
Czas trwania
Studia trwają 2 semestry.
Dla kogo studia?
Studia kierowane do wszystkich osób z wykształceniem wyższym ogólnym i zawodowym (licencjackim), zajmujących się osobami starszymi (lekarz, pielęgniarka, specjalista rehabilitacji, pracownik socjalny, ratownik medyczny, pedagog).