Studia na kierunku informatyka na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie są proponowane na poziomie inżynierskim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia stacjonarne trwają 7 semestrów, a niestacjonarne 8 semestrów.
Studia są płatne.
Każdego studenta kierunku informatyka na UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie zainteresuje fakt, że uczelnia przystąpiła do programu Microsoft Imagine Premium (dawniej DreamSpark), przeznaczonego dla uczelni o profilu technologicznym, inżynierskim. Program Microsoft Imagine Premium upoważnia do zainstalowania w pracowniach komputerowych bogatego oprogramowania firmy Microsoft, w tym systemów operacyjnych (Windows, Windows Server), narzędzi do programowania i projektowania (Visual Studio Ultimate), aplikacji (Visio, Project, One Note) oraz serwerów (SQL Server, BizTalk, SharePointServer).
Uczelnia korzysta z aplikacji GitLab, która jest przeznaczona do przechowywania kodów źródłowych. Udostępnia również system kontroli projektu – zgłaszanie błędów, poprawek, zarządzanie projektem oraz wiki. Jest to aplikacja internetowa, więc po zalogowaniu można się nią posługiwać zdalnie, np. z domu.
Kierunek informatyka na UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie realizowany jest we współpracy z Ideo Sp. z o.o. Istotna dla realizacji celów kształcenia jest także współpraca z innymi renomowanymi partnerami z branży informatycznej. Przybiera ona formy: staży, praktyk czy też wizyt studyjnych.
Program kształcenia na studiach pierwszego stopnia na informatyce na UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie zależy od wybranej specjalności.
Wiedza i umiejętności nabyte podczas tych studiów dają realne możliwości sprawdzenia się w różnych środowiskach.
Po ukończeniu studiów inżynierskich na informatyce na UTH im. H. Chodkowskiej w Warszawie twoja kariera zawodowa zależeć będzie od wybranej ścieżki kształcenia.
Po specjalności technologie internetowe będziesz wiedzieć jak rozwiązywać złożone i interdyscyplinarne problemy z dziedziny szeroko pojętej informatyki. Możesz swoje umiejętności wykorzystać w pracy zawodowej w charakterze:
Po specjalności inżynieria oprogramowania możesz rozpocząć karierę jako to m.in.:
Po specjalności inżynieria i bezpieczeństwo sieci komputerowych będziesz zajmować się projektowaniem i konstruowaniem systemów komputerowych w danej dziedzinie, zarządzaniem siecią komputerową oraz kontrolowaniem poprawności jej działania, działaniem i reagowaniem na pojawiające się nieprawidłowości, konfiguracją urządzeń sieciowych, wdrażaniem rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo sieci, instalacją i monitorowania infrastruktury sieciowej. Będziesz gruntownie przygotowany do pracy na stanowiskach takich jak:
Po specjalności programista języka Python będziesz mieć możliwość znalezienia pracy w dziedzinach takich jak:
Umiejętności z zakresu programowania w tym języku zapewnią Ci więc duże możliwości pracy. Poza światem IT odnajdziesz się również w roli analityka danych, który zajmuje się porządkowaniem informacji płynących z aktywności użytkowników sieci i konkretnych witryn internetowych oraz wyciąganiem wniosków na tej podstawie.