Kierunek Information management w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie prowadzi Wydział Zarządzania PJATK. Zajęcia odbywają się w na poziomie studiów licencjackich i magisterskich w trybie stacjonarnym. Kierunek jest prowadzony w języku angielskim. Na I stopniu studia stacjonarne trwają 3,5 roku, a na II stopniu 1,5 roku.
Studia w trybie stacjonarnym są płatne.
Wydział Zarządzania Informacją oferuje unikatowe studia inżynierskie na jedynym w kraju kierunku, który stanowi mieszankę wiedzy z dwóch, wysoko cenionych przez rynek dziedzin – zarządzania i IT.
Założeniem studiów inżynierskich na kierunku zarządzanie informacją na PJATK jest kształcenie studentów w zakresie efektywnego wykorzystywania szerokiej gamy narzędzi IT w zarządzaniu oraz rozwijanie umiejętności biegłego posługiwania się nowoczesnymi systemami informatycznymi, stosowanymi we współczesnym przedsiębiorstwie.
Studenci zdobywają bogatą wiedzę z obszaru:
W programie studiów największy nacisk kładziony jest na wykształcenie umiejętności dotyczących sprawnej organizacji przedsiębiorstwa, kompetentnego zarządzania projektami oraz rozwiązywania różnorodnych problemów dotyczących funkcjonowania organizacji.
Dodatkowo studenci posiadają umiejętność praktycznego zastosowania najnowszych metod i narzędzi informatyki w biznesie. Zajęcia z przedmiotów informatycznych prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnej bazy teleinformatycznej i najnowszych produktów software’owych, jakimi dysponuje uczelnia, np. zintegrowanego systemu informatycznego SAP ERP wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem oraz systemu SAP CRM służącego do zarządzania relacjami z klientami.
W programie studiów znajdują się również takie przedmioty jak:
Absolwenci Wydziału Zarządzania Informacją w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie otrzymują dyplom inżyniera.
Absolwenci kierunku Information management na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie mogą znaleźć zatrudnienie w Polsce i na Świecie jako:
Odnajdą się także w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, jak i w instytucjach finansowych i administracji, czyli wszędzie tam, gdzie wyniki funkcjonowania organizacji są zależne od efektywnego wykorzystania informacji oraz od wysokich kompetencji ludzi, którzy te informacje analizują i przetwarzają.