Studia na kierunku edukacja techniczno-informatyczna na Politechnice Lubelskiej prowadzi Wydział Podstaw Techniki, na dwóch stopniach studiów: inżynierskim i magisterskim, w systemach stacjonarnym i niestacjonarnym.
Edukacja techniczno-informatyczna na Politechnice Lubelskiej na pierwszym stopniu prowadzona jest bez specjalności.
Specjalności magisterskie
elektronika z eksploatacją sieci komputerowych,
informatyka z techniką,
grafika komputerowa i multimedia w technice, biznesie i edukacji,
technika w systemach bezpieczeństwa.
Studia na edukacji techniczno-informatyczna na PolLub w trybie stacjonarnym są bezpłatne. Studia w trybie niestacjonarnym są płatne.
Edukacja techniczno-informatyczna - co to za studia?
Kierunek edukacja techniczno-informatyczna na PolLubprzeznaczony jest dla osób mających szerokie zainteresowania informatyczne i techniczne, a jednocześnie posiadających wrażliwość humanisty.
Edukacja techniczno-informatyczna na PolLub to kierunek interdyscyplinarny, dzięki czemu nabędziesz szerokie kompetencje z zakresu:
informatyki technicznej,
inżynierii mechanicznej i materiałowej,
elektrotechniki,
elektroniki i automatyki,
nauk humanistyczno-społecznych.
Praca po edukacji techniczno-informatycznej
Po ukończeniu kierunku edukacja techniczno-informatyczna na PolLub będziesz mieć możliwość podjęcia pracy w charakterze specjalistów w:
branży IT,
przemyśle,
administracji państwowej,
szkolnictwie.
Zdobyte wykształcenie w zależności od wybranej specjalności umożliwia znalezienie atrakcyjnego zatrudnienia między innymi w przedsiębiorstwach jako:
specjalista ds. projektowania, administrowania, eksploatacji i zabezpieczenia sieci komputerowych i systemów informatycznych,
specjalista ds. administrowania i obsługi baz danych oraz bezpieczeństwa danych,
w firmach i działach informatycznych na stanowiskach projektanta i administratora portali internetowych, projektanta graficznej identyfikacji wizualnej, projektanta aplikacji internetowych i zastosowania technik multimedialnych,
w branżach gospodarki eksploatujących systemy informatyczne i wymagających kwalifikacji informatycznych, ogólnotechnicznych, a także „kompetencji miękkich”,
w przemyśle na wszystkich szczeblach zarządzania jako organizator systemów eksploatacyjnych obiektów, urządzeń maszynowych i elektrotechnicznych oraz specjalista z obszaru bezpieczeństwa i sytuacji awaryjnych w przemyśle,
specjalista w zakresie nauczania przedmiotów informatycznych i technicznych.