Studia na kierunku dietetyka w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie możesz studiować na poziomie licencjackim w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia I stopnia trwają 6 semestrów.
Dietetyka specjalności:
dietetyka w chorobach cywilizacyjnych,
poradnictwo dietetyczne,
dietetyka w sporcie i fitness.
Studia na kierunku dietetyka we WSIiZ w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym są płatne.
Jak wyglądają studia z dietetyki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie?
Na studiach licencjackich z dietetyki we WSIiZ będziesz mieć możliwość korzystania z nowoczesnej platformy edukacyjnej dla dietetyków – DietetykPro, która umożliwi ci uzyskanie umiejętności w kierunku tworzenia zaawansowanych jadłospisów dietetycznych. W trakcie studiów będziesz możesz uzupełnić zdobytą wiedzę o branżowe certyfikaty, które pozwolą ci zwiększyć kompetencje medyczne i okołomedyczne. W programie zajęć WSIiZ zagwarantuje ci praktyki zawodowe. Możesz je realizować niemal w całym województwie, dzięki podpisanym umowom z jednostkami w m.in. Krośnie, Jaśle, Jarosławiu, Przeworsku. Czynnie współpracujemy także z Uniwersytetami Medycznymi w: Lublinie, Białymstoku, Krakowie, a także we Lwowie.
Program studiów - przykładowe przedmioty
Anatomia człowieka,
Immunologia i alergologia,
Chemia żywności,
Patofizjologia,
Statystyka w dietetyce,
Podstawy dietetyki,
Żywienie kliniczne,
Kliniczny zarys chorób,
Projektowanie diet,
Żywienie szpitalne.
Praca po dietetyce
Po ukończeniu studiów licencjackich na kierunku dietetyka we WSIiZ będziesz mieć możliwość podjęcia pracy zarówno w placówkach medycznych, jak i niemedycznych m.in. w:
hotelach,
spa,
przedszkolach,
szkołach,
ośrodkach wypoczynkowych,
sanatoriach,
poradniach,
własnej działalności.
Jako specjalista dietetyk w swojej karierze zawodowej możesz:
współpracować z trenerem osobistym,
współpracować z coachem,
zostać specjalistą ds. żywienia,
zostać technikiem żywienia,
zostać dietetykiem klinicznym,
zostać dietetykiem sportowym,
zostać edukatorem żywieniowym.
Wybór Poradnictwa dietetycznego pozwoli Ci zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do pracy z wykwalifikowaną kadrą medyczną. Wejdziesz do grona poszukiwanych specjalistów, którzy o właściwym odżywianiu wiedzą wszystko i mogą udzielać bezpiecznych porad żywieniowo-dietetycznych.
Specjalność dietetyka w chorobach cywilizacyjnych skupia się na związku odżywiania z chorobami cywilizacyjnymi i przygotowuje do pracy z pacjentami z grup ryzyka oraz chorującymi na choroby cywilizacyjne – zarówno w ramach własnego poradnictwa, jak i pracy w szpitalach i innych jednostkach opieki zdrowotnej.
Specjalność dietetyka w sporcie i fitness przygotuje cię do planowania żywienia i wspomagania dietetycznego nie tylko osób uprawiających sport na poziomie amatorskim i wyczynowym, ale także korzystających z klubów fitness i ośrodków odnowy biologicznej. Po ukończeniu studiów będziesz dysponować wiedzą i umiejętnościami umożliwiającymi świadome planowanie posiłków dla osób aktywnych fizycznie, na różnych poziomach zaawansowania.