Studia podyplomowe "Zarządzanie informacją w podmiocie leczniczym”", prowadzone w ramach Akademii rynku ochrony zdrowia na Uczelni Łazarskiego, pozwalają słuchaczom na zdobycie aktualnej i kompletnej wiedzy na temat uwarunkowań wykorzystania technologii IT do przetwarzania danych medycznych w tym EDM i ich wymiany w ramach systemów centralnych.
Słuchacze poznają ponadto kluczowe czynniki skutecznej realizacji projektów, wprowadzania zmian, osiągania korzyści - z pełnym uwzględnieniem specyfiki rynku służby zdrowia i technologii IT.
Wykładowcami są doświadczeni specjaliści w realizacji projektów zarządzania zmianą i przekształcenia organizacji w służbie zdrowia, certyfikowani menedżerowie projektów realizujący projekty wymiany danych medycznych o zasięgu krajowym i europejskim, certyfikowani trenerzy prowadzenia projektów zgodnie z uznanymi metodykami PRINCE2 i Agile oraz dyrektorzy instytucji centralnych i podmiotów leczniczych skutecznie realizujących strategię informatyzacji z wykorzystaniem środków UE.
Studia przeznaczone są dla:
Program kształcenia opiera się na następujących blokach tematycznych:
1. Realizacja projektu informatycznego w podmiocie leczniczym: 44 godziny;
2. Otoczenie realizacji projektu w podmiocie leczniczym: 40 godzin;
3. Rola systemów informatycznych w ochronie zdrowia i podmiocie leczniczym: 16 godzin;
4. Zarządzanie IT w podmiocie leczniczym: 56 godzin;
5. Wsparcie procesów leczenia i zarządzenia podmiotem leczniczym przez technologie ICT: 20 godzin;
6. Warsztat wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk w oparciu o doświadczenia ekspertów krajowych i zagranicznych i stworzenie pełnych założeń pod konkretny projekt i optymalizację procesu w jednostce służby zdrowia: 8 godzin;
7. Egzamin dyplomowy: 8 godzin.
Kandydaci zobligowani są do dostarczenia kompletu następujących dokumentów: