Site logo

Zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne - kierunek studiów

Zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne na skróty

Gdzie studiować zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne?

Wszystkie studia na kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne w Polsce

List view

Znajdź zarządzanie medycyną i zdrowiem publicznym w swoim mieście i województwie

Sprawdź, jakie studia zarządzanie medycyną i zdrowiem publicznym możesz studiować we wszystkich regionach

Poradniki dla przyszłych studentów zarządzania medycyną i zdrowiem publicznym

Opinie studentów, absolwentów i pracodawców

Kierunki studiów. Jaki wybrać?
Redakcja Studia.pl

Zarządzanie i marketing w służbie zdrowia

Kiedyś wydawało się, że dziedziny te nie mają zbyt wiele wspólnego. Bo jak połączyć bezcenną ochronę zdrowia z racjonalnym zarządzaniem i marketingiem. Dziś, w czasach wysokiej konkurencji

Czytaj więcej »

Czy warto studiować zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne?

Zastanawiasz się nad studiowaniem kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne nauczelni prywatnej lub państwowej? Podpowiadamy, co warto o tym wiedzieć.

Kierunek zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne w pigułce

Co warto wiedzieć o kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne? Jeśli wahasz się, czy studiowanie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym ma sens, to poniższe informacje będą dla Ciebie bardzo interesujące. Zanim przystąpisz do rekrutacji na studia o zarządzaniu w medycynie i zdrowiu publicznym – dowiedz się więcej o tym kierunku. Na pewno interesuje Cię program studiowania, co takiego będzie działo się na zajęciach. Tak naprawdę wiele zależy od uczelni, które prowadzą studia w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym. Jednak w każdym przypadku będą one wiązały się z określonym profilem. Jakiś czas temu toczyła się w Polsce debata o tym, kto powinien kierować szpitalami – lekarze, czy managerowie? Warto zauważyć, że ostatecznym kryterium są predyspozycje i umiejętność zarządzania instytucjami o ogromnym personelu i znacznych budżetach. Podczas wykładów, ćwiczeń i laboratoriów poznasz takie obszary kompetencji, wiedzy i umiejętności, jak zarządzanie systemem ochrony zdrowia, etyka w opiece zdrowotnej, podstawy rachunkowości i księgowości, negocjacje, prawne uwarunkowania działalności placówek ochrony zdrowia, wykonywanie zadań zarządczych pod presją czasu, tworzenie i wykonywanie budżetu, pozyskiwanie środków zewnętrznych, negocjowanie z instytucjami finansującymi oraz organami założycielskimi, zapewnianie ciągłości działania instytucji medycznych. Zarządzanie takimi instytucjami wymaga wiedzy medycznej i umiejętności managerskich, dlatego zwykle personel medyczny na takich studiach nadrabia wiedzę z ekonomii a managerowie uczą się podstaw medycyny oraz promocji zdrowia. Przejrzyj dokładnie ofertę uczelni, które zachęcają do studiowania zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym. Zapoznaj się z oferowanymi specjalnościami, szczegółowym programem zajęć, poznaj wykładowców oraz współpracę z potencjalnymi pracodawcami. Ten kierunek może nie tylko stworzyć możliwości budowania kariery, ale i rozwijania pasji oraz poszerzania horyzontów.

Studia podyplomowe z zarządzania medycyną i zdrowiem publicznym

Szukasz innych studiów zarządzania medycyną i zdrowiem publicznym? Gdzie w zdobywać wiedzę na studiach podyplomowych, kursach, szkoleniach stacjonarnych i on-line?

Możliwości zawodowe po kierunku zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne

Jak będzie wyglądała Twoja przyszłość po studiach w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym? Na pewno warto brać pod uwagę możliwości rozwoju po ich ukończeniu. Zastanów się, czy charakter pracy dla absolwentów kierunku studiów medycznych zgodny jest z Twoimi predyspozycjami, charakterem i upodobaniami. Po tym kierunku studiów możesz brać pod uwagę budowanie swoich ścieżek kariery w firmach i instytucjach publicznych, poprzez zarządzanie prywatnymi firmami związanymi z ochroną zdrowia, pełnienie funkcji kierowniczych w szpitalach, kierowanie przychodniami oraz placówkami poz, pełnienie funkcji niezależnego konsultanta, kierowanie działami promocji zdrowia. Możesz też założyć własną działalność gospodarczą. Kompetencje wyniesione ze studiów pomogą w prowadzeniu własnego biznesu. Masz szansę na sukces zarówno w branży bezpośrednio związanej z kierunkiem zarządzanie medycyną i zdrowie publiczne, jak i w innych sektorach gospodarki. Wykorzystasz wtedy kompetencje miękkie i doświadczenia związane z pracą w kołach naukowych, zdobyte podczas praktyk studenckich oraz w programach stażowych. Oczywiście jakość studiów to nie wszystko. O sukcesie zawodowym po ukończeniu studiów w zakresie zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym będą decydowały także Twoje predyspozycje do tego kierunku studiów i do pracy po ich ukończeniu, takie jak: zdecydowanie, dyscyplina, skrupulatność, decyzyjność, determinacja, poczucie misji. Na pewno pomoże w wyborze dalszej drogi zawodowej profilowanie zainteresowań podczas wyboru seminarium dyplomowego oraz tematu pracy dyplomowej. Możesz zagłębiać się w szczegółowe obszary zarządzania w medycynie i zdrowiu publicznym i tworzyć prace dyplomowe na tematy takie jak: budżet szpitala w świetle prawa, strategia promocji zdrowia w wybranym powiecie, prawne uwarunkowania relacji placówek ochrony zdrowia z NFZ, kierowanie Zakładem Opieki Leczniczej w świetle doświadczeń dyrektorów wybranego regionu.

Zobacz inne kierunki medyczne

Szukasz innych studiów medycznych? Sprawdź wszystkie kierunki medyczne.

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję