Site logo

IV Edycja Konkursu na pomysł

„Konkurs na pomysł” kierowany jest do studentów wybitnie uzdolnionych. Jest to inspiracja do twórczego działania, a także doprowadzenia do prawnego sfinansowania pomysłów, które powstają lub już powstały w Waszych głowach.

Kancelarii Prawno-Patentowej Jarzynka i Wspólnicy gdzie studenci mogą rozwinąć swoje talenty z okazją do uzyskania praw w zakresie własności intelektualnej.

Do realizacji tego przedsięwzięcia, którego efektem będzie uzyskanie patentu bądź prawa ochronnego na wzór użytkowy, konieczny jest wysiłek intelektualny, polegający nie tylko na stworzeniu innowacji, lecz również na precyzyjnym przedstawieniu pracy celem pozytywnego rozpatrzenia przez Urząd Patentowy RP.

Pierwszy etap konkursu to rejestracja internetowa. Wymagany jest krótki opis pracy, na podstawie którego członkowie Jury zakwalifikują zgłoszenie do konkursu. Następnie Jury prześle wskazówki i informacje pomocne przy przygotowaniu opisu pracy konkursowej, który spełni niezbędne wymogi do zgłoszenia wynalazku bądź wzoru użytkowego. Członkowie Jury wybiorą najlepsze prace o wysokim potencjale.

Zachęcamy do jak najszybszej rejestracji do konkursu, gdyż pomoże to w stworzeniu opisu pracy konkursowej na najwyższym poziomie.

TERMIN REJESTRACJI ROZPOCZYNA SIĘ 1 LISTOPADA 2012 I KOŃCZY SIĘ 30 KWIETNIA 2013 ROKU.

Zwycięscy otrzymają profesjonalną obsługę prawną w zakresie własności intelektualnej, obejmującą dokonanie wszelkich czynności i opłat związanych z procedurą zgłoszeniową wynalazku (wzoru  użytkowego) przed Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej zwycięskich prac, szkolenie dotyczące sposobów pozyskania inwestorów do komercyjnego zastosowania projektu oraz nagrody rzeczowe.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie dyplomów Autorom zwycięskich prac nastąpi w czerwcu 2013 roku.
Informacja o nagrodzonych pracach pojawi się na stronie internetowej konkursu.

Sprawdź się 😉

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Czas studiów, czas wydatków

Jak co roku w wakacje uczelnie przygotowują się na przyjęcie nowych studentów, natomiast młodzi czekają niecierpliwie, aż rozpocznie się ich dorosła przygoda. Czekają ich, też

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję