Mamy z Czechami wiele wspólnego, a to, czym się różnimy można poznać w trakcie studiów na kierunku filologia czeska. To tu można zgłębiać literaturę Hrabala, Kundery i wielu innych wybitnych czeskich prozaików. Filologia czeska otwiera szerokie możliwości poznania tego, co nieznane, a najbardziej ambitnym i zdeterminowanym otwiera podówjny rynek pracy: ten krajowy i ten za miedzą. Podstawą do opanowania przez studenta filologii czeskiej jest oczywiście język czeski. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat filologii czeskiej, koniecznie przeczytaj dalszą część artykułu!

W trakcie studiów:
Dodatkowo student zapoznaje się z historią i kulturą Czech, poznaje literaturę i fascynującą czeską kinematografię. Poprzez studia historii i kultury Czech pogłębia też historię Polski, bo trudno uniknąć wspólnych wątków.

Po studiach:
Absolwenci kierunku otrzymują profesjonalne przygotowanie do pracy w wielu instytucjach i organizacjach jako tłumacze, nauczyciele oraz specjaliści w zakresie komunikacji. Z perfekcyjną zanjomością języka czeskiego można szukać pracy za granicą i w kraju jako tłumacz, w mediach, prasie i wielu innych humanistycznych dziedzinach.
Tags: czeski

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->