Studia na filologii bałkańskiej są okazją do poznania burzliwej historii, różnorodności językowej i kulturowej krajów bałkańskich. W ostatnich latach daje się zauważyć wyraźne ożywienie w kontaktach politycznych, gospodarczych i kulturalnych tych państw z naszym krajem, co sprawia, że filologowie bałkańscy są pożądanymi specjalistami w różnych dziedzinach. Warto wspomnieć, że języki bałkańskie, czyli języki południowosłowiańskie są niezwykle podobne do naszego języka, dlatego łatwo będzie Ci opanować je wszystkie. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!


W trakcie studiów:
Ciekawy program studiów na Bałkanistyce obejmuje m.in. historię i współczesność krajów bałkańskich, a także wiedzę o ich literaturze i kulturze, zagadnienia językoznawstwa, religii, filozofii, studenci mają możliwość gruntownego opanowania języka serbskiego, bułgarskiego i albańskiego, wyjazdy na stypendia zagraniczne

Po studiach:

Absolwenci filologii bałkańskiej mogą pracować jako nauczyciele języka, tłumacze, specjaliści ds. komunikacji na przykład w placówkach dyplomatycznych.
Tags: balkanska

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->