Site logo

Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

sggw-logo1Już 17 i 18 maja, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędą się coroczne “Dni SGGW”. Co znajdzie się w programie imprezy? Latające roboty, drukarki 3d, samolot zwiadowczy, reaktor biogazu, poradnictwo żywieniowe, zajęcia sportowe, pokaz hodowli alpak, zwiedzanie Centrum Wodnego i Kliniki Koni, to tylko kilka z wielu atrakcji zaplanowanych przez organizatorów tego wyjątkowego wydarzenia.

Nowoczesne technologie na SGGW
Wydział Inżynierii Produkcji (patron tegorocznych obchodów święta uczelni), jak również pozostałe wydziały, zaprezentują swoją bogatą ofertę wdrożonych, nowoczesnych technologii oraz urządzeń. Z czym będą mogli zapoznać się uczestnicy imprezy? Praca drukarki 3D, możliwości wykorzystania quadrokopterów (czyli robotów latających) oraz reaktor biogazu. Osoby zainteresowane biotechnologicznymi nowościami oraz tematem GMO na pewno docenią jakość merytoryczną prezentacji i warsztatów poświęconych właśnie tym zagadnieniom.

Ciekawe zwierzęta
Nowoczesne technologie to jednak nie jedyne atrakcje przeznaczone dla uczestników Dni SGGW. Jak co roku organizatorzy przygotowali mnóstwo ciekawostek dla miłośników zwierząt i dzieci. Uczelniany park zostanie zamieniony na czas imprezy w mini zoo. Każdy będzie mógł stanąć oko w oko z niezwykłymi zwierzętami gospodarskimi (m.in. ozdobnymi kurami), płazami, gadami, rybami i… alpakami. Po raz pierwszy na terenie nowej części kampusu (okolice budynku 34) będzie można oglądać stado hodowlane alpak. Ten południowoamerykański gatunek doskonale zaaklimatyzował się w naszym kraju, a same zwierzęta stały się niezwykle rozpoznawalne. Wydział Nauk o Zwierzętach we współpracy z Polskim Związkiem Hodowców Alpak zaprezentuje pokaz obu istniejących ras – Suri oraz Hucaya. Na jakie atrakcje mogą jeszcze liczyć uczestnicy? Przędzenie włókna na kołowrotku, wykorzystanie alpak w turystyce, rekreacji i alpakoterapii oraz profesjonalny pokaz strzyżenia. Najmłodsi uczestnicy Dni SGGW będą mogli nakarmić alpaki i wziąć udział w licznych konkursach plastycznych z nagrodami.

Na sportowo
W czasie Dni SGGW nie zabraknie oczywiście atrakcji sportowych. Rozegrany zostanie turniej trzech rakiet – badmintona, tenisa ziemnego i stołowego. Na terenie kampusu odbędą się ponadto turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej oraz liczne pokazy – aerobiku sportowego, kick-boxingu i BJJ. O puchar JM Rektora SGGW walczyć będą na basenie sztafety pływackie. Jak sami widzicie – fan każdej dyscypliny sportu znajdzie w czasie obchodów Dni SGGW „coś dla siebie”. W piątek przed budynkiem nr 34 (Wydział Leśny) odbędą się IV Zawody Drwali Studentów Leśnictwa i pokaz rzeźbienia pilarką w drewnie.

Jak poznać uczelnię?
Uczestnicy imprezy będą mogli obejrzeć Park Wodny przy Centrum Wodnym SGGW – zapisy prowadzone będą na stoisku Budownictwa i Inżynierii Środowiska. Specjalnie dla uczniów szkół średnich przygotowano zwiedzanie laboratoriów i sal wykładowych uczelni. Będzie można odwiedzić: Klinikę Koni, stajnię, ujeżdżalnię oraz Klinikę Małych Zwierząt (zapisy na stoisku  Wydziału Medycyny Weterynaryjnej). Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy w Kirach k. Zakopanego zaprezentuje swoją, bogatą ofertę wypoczynku w górach, z której skorzystać mogą nie tylko studenci i pracownicy uczelni, ale także wszyscy mieszkańcy Warszawy. W Muzeum SGGW będzie można zapoznać się ze stałą ekspozycją „Z Marymontu na Ursynów” oraz wystawą „Pisanki sercu miłe” pochodzącą ze zbiorów Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu.

Pokazy i prezentacje dla aktywnych
Pokazy i nauka strzelania z kuszy i łuku, XIV wieczna broń artyleryjska, nauka rzutu toporem oraz włócznią – to tylko niektóre pokazy i warsztaty, w których będzie można wziąć aktywny udział. W uczelnianym parku odbędą się natomiast pokazy ratownictwa medycznego, kawalerii konnej, wyszkolenia psów policyjnych, strażackiej grupy ratowniczej z psami oraz zabytkowych motocykli. Osoby o spokojniejszym usposobieniu znajdą wiele rozrywki w trakcie warsztatów z wyplatania koszy z wikliny, które odbędą się na stoisku Wydziału Rolnictwa i Biologii.

W czasie Dni SGGW swoją, bogatą ofertą edukacyjną zaprezentują wszystkie wydziały uczelni. Przyszli studenci będą mieć okazję zapoznania się szczegółowo z zasadami rekrutacji na studia. Kandydaci otrzymają wszystkie, niezbędne informacje o interesujących ich kierunkach studiów i wydziałach, a także kursach organizowanych przez KURSAR.

Dni SGGW to również czas, w którym uczelnia organizuje swój konkurs – Start po indeks, w którym mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści. Uczestnicy otrzymają do napisania test z wybranego przedmiotu (do wyboru – biologia, chemia, matematyka, geografia, historia, fizyka). Zdobywcy pierwszych trzech miejsc z danego przedmiotu otrzymają indeksy Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego!

Rozpoczęcie obchodów Dni SGGW uświetni uroczystość nadania tytułu Doktora Honoris Causa Prof. dr. hab. Janowi Gawęckiemu, wybitnemu uczonemu z zakresu nauk o żywności i żywieniu człowieka. W czasie uroczystości wręczone zostaną również dyplomy doktorom habilitowanym. Rektor uczelni Prof. dr hab. Alojzy Szymański wręczy Odznaki Honorowe „Za zasługi dla SGGW”. Uroczystość odbędzie się w Auli Kryształowej, w piątek 17 maja o godz. 11.00

Dni SGGW odbędą się w piątek i sobotę (17-18 maja) w godz. 10.00 – 16.00. Główne imprezy odbywać się będą na placu przed Pałacem Rektorskim przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie oraz w nowej części uczelnianego kampusu w okolicy budynku 34.

Więcej informacji na temat atrakcji oraz szczegółowy program można znaleźć na oficjalnej stronie – Dni SGGW 2013.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

DSW i goście z Nowej Gwinei

Już jutro w Dolnośląskiej Szkole Wyższej spotkają się: małżeństwo papuaskie z plemienia Lanii w zachodniej części Nowej Gwinei oraz Aulia Nisaul, pochodząca z grupy etnicznej

Czytaj więcej »

Wąs nasz powszedni

Listopad przestał być miesiącem Wszystkich Świętych, Święta Niepodległości oraz Andrzejek. Na horyzoncie pojawiła się nowa sprawa, która z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Movember zagościł

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję