Site logo

Debata oksfordzka, panteon, pielgrzymka i nie tylko!

dolnoslaski festiwal naukiRozpoczął się czwarty dzień Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Jednym z ważniejszych wydarzeń poniedziałkowych będzie wyjątkowa debata oksfordzka, której uczestnicy – uczniowie XIV LO we Wrocławiu – zastanowią się, czy świat bez odkryć Marii Skłodowskiej-Curie byłby lepszy, czy gorszy. Wypowiedzi i argumentację oceniać będzie Rada Mędrców, składająca się ze znamienitych profesorów, a Marszałkiem Debaty będzie prof. Jan Miodek.

Zapraszamy na godzinę 11:00 do auli budynku A-1 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 27. Debata oksfordzka to jedna z tzw. Imprez Wiodących DFN. W tym panelu w planie jest również Panteon Nauki Wrocławskiej – poświęcony w tym roku znanemu małżeństwu chemików – Bogusławie i Włodzimierzowi Trzebiatowskim.

Panteon, na który przybędą niezwykli goście (prof. Andrzej Jeżowski, dyr. INTiBS, prof. Małgorzata Jeżowska-Bojczuk, chemik UWr, bratanica prof. Trzebiatowskiej, prof. Krystyna Bukietyńska, chemik UWr), poprowadzi red. Lena Kaletowa. Zapraszamy na godzinę 10:30 do Sali im. W. Świdy na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii.

Niesłabnącą popularnością cieszy się rokrocznie pielgrzymka po Dzielnicy Czterech Świątyń. Po „szlaku tolerancji religijnej” oprowadzi nas prof. dr hab. Adam Jezierski, Prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą UWr. Pierwsze spotkanie przy rzymskokatolickim kościele p.w. św. Antoniego z Padwy. Następnie odwiedzimy Synagogę pod Białym Bocianem, Ewangelicko-Augsburski Kościół Opatrzności Bożej oraz Katedra prawosławna p.w. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy. Serdecznie zapraszamy dziś i 22 września. Początek o godzinie 16.00.

Na Politechnice poza tym polecamy wykład „Świat symetrią stoi. O symetrii w nauce, przyrodzie i sztuce” (godz. 9:00, Wydział Chemiczny PWr). Będzie również gratka dla miłośników nowych technologii – na organizatorzy przygotowują pokaz „E-książki – moda czy wygoda?”. Na Wydziale Elektroniki PWr dr inż. Robert Muszyński wygłosi wykład „Roboty od podszewki”.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym odbędą się zajęcia, które na pewno zainteresują wszystkich. Mowa o warsztatach „Od ziarenka do bochenka” – na temat technologii produkcji pieczywa – oraz prezentacji „Tajemnice dobrej żywności”. Na Uniwersytecie Wrocławskim wykład wystawę „Meteoryty w świecie natury” (połączony z wystawą) oraz wystawę „Bursztyn – zwierciadło dawnego życia”.

Zainteresowanych Polskim Językiem Migowym na pewno zaciekawią warsztaty mgr Eweliny Moroń, która opowie o PJM – jego regułach i praktyce.

Serdecznie zapraszamy na imprezy Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Dziś przygotowano ich niemal 250. W naszym programie każdy znajdzie coś dla siebie.

www.festiwal.wroc.pl.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Rekrutacja 2017: AHE w Łodzi

Planujesz rozpocząć studia, które od razu przygotują Cię do podjęcia pracy? Szukasz ciekawych studiów, praktycznego kształcenia? Wolisz uczestniczyć w warsztatach i realizować projekty, niż chodzić

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję