Site logo

Cudzą chwalicie, swej nauki nie znacie

phoca_thumb_s_naukowcy1Twórcy polskich osiągnięć naukowych mogą stanąć do rywalizacji w konkursie “Cudze chwalicie, swego nie znacie”, który ma promować rodzimą naukę. Zgłoszenie można przesyłać do 30 września. Najciekawsze projekty zostaną wypromowane poprzez publikacje książkowe, internetowe oraz spoty telewizyjne.

Organizatorami konkursu są: Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego “OIC Poland” w Lublinie i lubelska Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji.

Konkurs ma upowszechniać polskie osiągnięcia naukowe wśród studentów, pracowników jednostek naukowych i podmiotów działających w sektorze badań i rozwoju (B+R). Został podzielony na cztery kategorie tematyczne: nauki humanistyczne i społeczne; nauki przyrodnicze i medyczne; nauki ścisłe; nauki medyczne.

Osiągnięcia naukowe mogą zgłaszać szkoły wyższe, jednostki naukowe i instytuty badawcze oraz sami naukowcy.

Podczas pierwszego etapu, ze wszystkich nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze 40 najlepszych projektów.

W drugim etapie, jury wskaże po cztery zwycięskie osiągnięcia – po jednym projekcie z każdej dziedziny. Oceniane będą przede wszystkim: wartość naukowa i oryginalność dzieła; jego znaczenie dla rozwoju dyscypliny naukowej; znaczenie dla budowania prestiżu nauki polskiej w świecie i użyteczność przedsięwzięcia oraz jego przydatność dla gospodarki.

Jednocześnie 40 projektów wyłonionych w pierwszym etapie zostanie poddanych ocenie internautów. Za pośrednictwem strony: www.topnauka.pl będą mogli ocenić jedno lub kilka osiągnięć w skali: od 1 do 10. Udział w głosowaniu mogą wziąć studenci, pracownicy jednostek naukowych i firm z sektora B+R.

Osiągnięcia najwyżej ocenione przez internautów otrzymają nagrodę publiczności. W każdej kategorii wyłoniony zostanie jeden zwycięzca.

Wyniki głosowania kapituły konkursu i internautów poznamy w kwietniu 2010 roku, podczas specjalnej konferencji. Zwycięskie osiągnięcia naukowe będą promowane za pomocą publikacji i spotów telewizyjnych w maju i czerwcu przyszłego roku.

Konkurs jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego – Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013.

Szczegółowy regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy i harmonogram projektu są dostępne na stronie: www.topnauka.pl

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

20 lat Uniwersytetu Otwartego AGH

W najbliższy weekend odbędzie się w Krakowie 20-lecie działalności Uniwersytetu Otwartego AGH dla Społeczeństwa Opartego na Wiedzy. Dokładne miejsce i czas konferencji: 6 czerwca 2009

Czytaj więcej »

390 mln na badania!

390 mln zł trafi z budżetu państwa na trzy programy strategicznych badań i prac rozwojowych – poinformowała 2 czerwca w Gliwicach minister nauki i szkolnictwa

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję