Site logo

BroadBandCom 2009 niebawem we Wrocławiu

phoca_thumb_s_laptopyKilkadziesiąt osób z całego świata bierze udział w IV Międzynarodowej Konferencji BroadBandCom 2009, która w środę rozpoczyna się na Politechnice Wrocławskiej. Uczestnicy spotkania, które zakończy się 18 lipca, będą dyskutować m.in. na temat technologii informatycznych, aplikacji biomedycznych i komunikacji szerokopasmowej.

 
Organizatorami IV Międzynarodowej Konferencji poświęconej Komunikacji Szerokopasmowej, Technologiom Informatycznym i Aplikacjom Biomedycznym BroadBandCom 2009 są: Politechnika Wrocławska, University of Technology (Sydney, Australia) i Tshwane University of Technology (Pretoria, RPA).
 
Jak informuje Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, w konferencji weźmie udział 60 uczestników, m.in. z Australii, Stanów Zjednoczonych, RPA, Japonii, Francji, Hiszpanii i Polski. Wygłoszą oni w sumie ponad 90 referatów.
 
W trakcie konferencji prelekcje wygłoszą światowej sławy specjaliści, m.in. prof. Jerzy Rozenblit i prof. Michael W. Marcellin (Uniwersytet Arizony), prof. Franz Pichler (Uniwersytet w Linz), prof. Ryszard Strużak (Instytut Łączności, Wrocław).
 
Jak informują organizatorzy, tematyka BroadBandCom 2009 będzie dotyczyła głównie: komunikacji szerokopasmowej typu all-IP; technik bezprzewodowych obejmujących rozwiązania takie jak WiMAX, LTE, MIMO, OFDM; rozwiązań optycznych oraz sieci sensorycznych, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań bezprzewodowych. Prezentowane będą również zastosowania nowoczesnych technik szerokopasmowych w medycynie i bioinżynierii.
 
Podczas konferencji odbędą się cztery sesje plenarne poświęcone: kamieniom milowym technik informacyjnych; wspomaganym komputerowo technikom operacyjnym (medycyna); technikom kompresji informacji w celach zdalnej wizualizacji; szerokopasmowemu dostępowi do Internetu – trendom i ograniczeniom.
 
W programie imprezy znalazły się także sesje techniczne dotyczące m.in.: bezprzewodowej łączności szerokopasmowej; aplikacji teleinformatycznych w służbie zdrowia; biomedycznych aspektów stosowania rozwiązań teleinformatycznych; mobilnego internetu; roli multimediów w systemach szerokopasmowej łączności.
 
Konferencję otworzy rektor PWr, prof. Tadeusz Więckowski w środę, o godz. 14.00 (sala 10B, budynek D-20, ul. Janiszewskiego 8). 
 
źródło: PAP – Nauka w Polsce
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Dzień Otwarty w Collegium Civitas

Często powtarzamy, że wybór perspektywicznego kierunku studiów nie należy do czynności prostych. Równie trudny jest także wybór odpowiedniej uczelni. Warto wybrać się na drzwi otwarte,

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję