Akademia Belfra

Akademia Belfra w skrócie

Akademia Belfra to unikatowy projekt w polskim Internecie. Dzięki zgromadzonym w niej materiałom można poznać zagadnienia związane z pisaniem prac dyplomowych, zdawaniem egzaminów, samodzielnym uczeniem się oraz odnajdywaniem źródeł wartościowej wiedzy.

Akademia Belfra to wyjątkowe źródło dobrych praktyk, niezbędnych do budowania kompetencji akademickich współczesnego studenta. Materiały filmowe mogą służyć do różnych form studenckiego i uczniowskiego samokształcenia. Mogą też zostać wykorzystane przez nauczycieli w trakcie tworzenia ich własnych kompilacji materiałów dydaktycznych jako źródło wartościowej wiedzy.

Dla kogo Akademia Belfra?

Akademia Belfra skierowana jest do wszystkich, dla których cenne jest zdobywanie wiedzy. W sposób szczególny filmy kierowane są do studentów rozpoczynających swoją akademicką przygodę oraz zaawansowanych żaków, którzy pracują nad rozprawami dyplomowymi.

Materiały edukacyjne stworzone przez Belfra znajdują swoje zastosowanie również w czasie wykładów i ćwiczeń w licznych polskich uczelniach. Wielu nauczycieli akademickich wykorzystuje je jako materiały obowiązkowe w ramach seminariów i proseminariów dyplomowych.

Choć Akademia Belfra skierowana jest do studentów i uczniów, jest również wykorzystywana przez nauczycieli. W magazynie dla nauczycieli E-Dydaktyk mogą oni znaleźć propozycje wykorzystania filmów Belfra w trakcie zajęć z różnych dziedzin.
Akademia Belfra

Cel Akademia Belfra

Akademia Belfra
Najłatwiej powiedzieć, czego nie chcemy! Nie dążymy do maksymalizacji liczby odwiedzin, subskrybcji i lajków za cenę uproszczenia i trywializowania kontentu. Wartościowe treści przekazywane są w przyjemnej i zrozumiałej formie, co nie znaczy, że widzowie Akademii Belfra zwolnieni są z pewnej dozy wysiłku poznawczego, niezbędnego w trakcie przyswajania wiedzy i umiejętności.

Cel Akademii Belfra jest jasny: przekazać rzetelną i nowoczesną wiedzę, niezbędną w rozwoju kompetencji akademickich z poszanowaniem zasad uczelnianej etyki.

Formaty

Aby wyjść naprzeciw potrzebom uczniów, jak i nauczycieli filmy realizowane są w różnych konwencjach, które określane są w zależności od treści dydaktycznych.


Screencast

To format, w którym Belfer prezentuje nagranie ekranu przygotowane w trakcie wykonywania objaśnianych czynności.

Instruktaż

W ramach instruktaży Michał Januszewski prezentuje sposób wykonania różnych zadań, np. cytowania.

Tutorial

Tutorial to kompleksowe wyjaśnienie jakiegoś zagadnienia z nastawieniem na poznanie strony praktycznej krok po kroku.

Feletion

Dotyczy spraw najważniejszych dla studentów. Podejmowane są tematy związane z etyką samokształceniem i prawem.

Akademia Belfra jako bogate źródło materiałów dla nauczycieli

Filmy udostępniane w Akademii Belfra mogą stanowić źródło wiedzy w procesie samokształcenia studentów i uczniów. Bardzo często są także włączane do materiałów dydaktycznych, przekazywanych studentom przez nauczycieli.

Materiały filmowe udostępnione zostają na licencji (CC BY-NC-ND 3.0 PL) można zatem je wykorzystywać w codziennej praktyce dydaktycznej. Nauczyciele korzystają często z zaprzyjaźnionego magazynu dla nauczycieli E-Dydaktyk, który zawiera konkretne propozycje wykładów, ćwiczeń, seminariów, projektów dydaktycznych, wykorzystujących materiały stworzone w Akademii Belfra. Można w nim odnaleźć także liczne dodatkowe materiały, takie jak infografiki, propozycje testów, konspekty zajęć z wykorzystaniem materiałów z Akademii Belfra oraz pliki z danymi do ćwiczeń.

Kadra dydaktyczna o Akademii Belfra


marcin waldoch
"Filmy Belfra cechują się wysoką wartością merytoryczną. Michał Januszewski w ciekawy i interesujący sposób odsłania dobre praktyki związane z pisaniem prac dyplomowych, samodzielnym uczeniem się oraz zdobywaniem wiedzy z różnych źródeł" dr Marcin Wałdoch.jan zych
"Filmy o charakterze szkoleniowo-instrukcyjnym z cyklu Belfer Vlog, autoryzowane przez Pana Michała Januszewskiego dedykowane są współczesnemu studentowi/studentce. Trafnie identyfikują lukę kompetencyjną w tej grupie odbiorców, znakomicie wpisują się w konwencję w jakiej studenci/studentki chcą zgłębiać zagadnienia metodologiczne i metodyczne pisarstwa naukowego. Przykłady prezentowane w filmach wykorzystuję jako materiał odniesienia podczas seminariów magisterskich.” dr hab. inż. Jan Zych prof. UJK

bronislaw mielczarek
"Poszukując materiałów edukacyjnych dla moich uczniów i studentów natrafiałem na wiele poradników i filmów instruktażowych, które niestety nie spełniały moich oczekiwań. Filmy Belfra świetnie wpasowały się w moje zajęcia, dlatego wiele spośród nich wykorzystałem jako pomoc dydaktyczną w przeprowadzeniu lekcji i ćwiczeń. Moi uczniowie chętnie korzystają z Belfer Vlog, ponieważ znajdują tam konkretne, celne i rzetelne wskazówki związane z procesem uczenia się". mgr Bronisław Mielczarek, nauczyciel Cosinus Poznań.

Formularz kontaktowy

To pole jest obowiązkowe
Invalid email address.
Uzupełnij to pole
Filtr antyspamowy
Kod niepoprawny. Spróbuj jeszcze raz.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->