Uniwersytet Coventry otworzy filię w Polsce

We wrześniu 2019 roku brytyjski Uniwersytet Coventry otworzy swoją filię we Wrocławiu. Będzie to pierwsza tego typu niezależna placówka w Polsce utworzona przez zagraniczną uczelnię wyższą. Początkowo w ofercie kształcenia znajdą się kierunki z zakresu cyberbezpieczeństwa, IT, inżynierii oraz turystyki i hotelarstwa.

Dla kandydatów uczelnia przygotuje na początek 300 miejsc. W ofercie kształcenia znajdą się natomiast kursy w zakresie przedmiotów zawodowych i technicznych na studiach stacjonarnych i zaocznych. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a absolwenci otrzymają dyplom ukończenia Coventry University.

Początkowo oferowane programy będą obejmowały poziom studiów licencjackich w dziedzinie biznesu, cyberbezpieczeństwa i IT, inżynierii, hotelarstwa i turystyki. Uniwersytet zamierza jednak w najbliższych latach znacząco poszerzyć swoją ofertę edukacyjną w Polsce.

“Filia Uniwersytetu Coventry będzie pierwszą tego typu niezależną placówką w Polsce utworzoną przez zagraniczną uczelnię wyższą. W planach jest również możliwość wymiany studenckiej z innymi brytyjskimi jednostkami należącymi do Grupy Coventry University zlokalizowanymi w Coventry, Scarborough i Londynie” – czytamy w komunikacie przesłanym PAP przez reprezentantów uczelni.

Kształcenie w nowej filii we Wrocławiu będzie być oparte na elastycznym modelu, dzięki czemu studenci będą mogli łączyć naukę z pracą w niepełnym wymiarze godzin, co ułatwi finansowanie studiów. W komunikacie czytamy również, że uczelnia planuje bliską współpracę z lokalnym środowiskiem biznesowym w celu wypracowania modelu edukacji kształcącego wykwalifikowanych absolwentów, którzy będą odpowiednio przygotowani do podjęcia pracy i wyposażoneni w wiedzę i umiejętności zawodowe zwiększające ich szanse zatrudnienia.

“Młodzi ludzie z Polski i Europy Środkowej wysoką cenią edukację w Wielkiej Brytanii, a my chcemy podkreślić, że bardzo mile ich widzimy na brytyjskich uniwersytetach, w tym także na naszym Uniwersytecie Coventry. Otwierając filię pragniemy pokazać, że będziemy oferować elastyczną i zorientowaną na rozwój kariery lokalną alternatywę, która umożliwi zdobycie dyplomu brytyjskiej uczelni wyższej w dziedzinach, w których występuje największe zapotrzebowanie wśród pracodawców” – mówi cytowany w przesłanym PAP komunikacie prorektor Uniwersytetu Coventry John Latham.

Uniwersytet Coventry współpracuje już z Politechniką Wrocławską prowadząc program magisterski w zakresie europejskich systemów i kontroli, dając studentom możliwość studiowania w Polsce i w Coventry.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Gdzie studiować
Miłosz Szkudlarski

Studenci oceniają uniwersytet

Wielka ankieta na Uniwersytecie Warszawskim. Studenci oceniają biblioteki, akademiki, służbę zdrowia. Od początku miesiąca zrobiło to ponad 4 tys. osób. – Na pewno wypełnię ankietę.

Czytaj więcej »

Czas na Eko-uniwersytet

  W październiku w Słubicach rozpocznie działalność pierwszy w Polsce uniwersytet dla dzieci o profilu ekologicznym. Zajęcia poprowadzą wykładowcy z Collegium Polonicum w Słubicach i

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję