Wydział Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie stwarza wiele możliwości rozwoju i jest świetnym miejscem do podjęcia studiów w dziedzinie chemii. Priorytetem uczelni jest wysoka jakość kształcenia, bo to gwarantuje studentom szybkie odnalezienie się na rynku pracy. Innowacyjne metody kształcenia wspierają proces dydaktyczny, który wyróżniają:
Studenci Wydziału Chemii UMCS otrzymują wsparcie finansowe. Stypendia naukowe i socjalne oraz stypendia rektora pomagają studentom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej zdobyć niezależność finansową.
Uczelnia dostrzega wartość współpracy międzynarodowej. W ramach programu Erasmus +, a także innych umów międzynarodowych współpracuje z ponad 40 uczelniami m.in. z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Norwegii, Szwajcarii, Portugalii, Grecji i Turcji. Prowadzona wymiana międzynarodowa studentów i wykładowców efektywnie przyczynia się do rozwoju kariery zawodowej.
Studenci mają szansę na rozwój naukowy i zawodowy poprzez kursy, szkolenia i warsztaty oraz spotkania z pracodawcami, organizowane przez uczelnię. Dzięki temu studenci poznają realia rynku pracy, nawiązują pierwsze kontakty zawodowe i zyskują praktyczne przygotowanie do zawodu chemika. Wydział odpowiada także na bieżące potrzeby rynku w zakresie usług badawczych i rozwiązywania bieżących problemów. Pomocne są w tym przypadku relacje i współpraca z pracodawcami, którzy wspierają działania Uniwersytetu. Studentom w kształtowaniu własnej ścieżki kariery zawodowej pomaga także Biuro Karier.
Uczelnia wspiera inicjatywy studenckie: aktywnie działającą Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Chemii, koła naukowe "Alkahest", "Bioaktywni" oraz Koło Naukowe Studentów Chemii Kryminalistycznej "Sherlock". Dzięki ich aktywnemu działaniu UMCS uczestniczy w takich wydarzeniach jak Lubelski Festiwal Nauki, Olimpiada Chemiczna, Wojewódzki Konkurs Chemiczny, Próbna Matura z Chemii, Turniej Alchemiczny, Bal Chemika, Drzwi Otwarte i wiele innych.
Każdy kolejny rok przynosi zmiany w planach dydaktycznych i organizacji studiów chemicznych na Wydziale. Pozwala to na pozyskiwanie środków finansowych z funduszy Unii Europejskiej, a wprowadzenie takich zmian do tradycyjnego sposobu kształcenia daje studentom możliwość łatwego wyboru spośród wielu przedmiotów wykładanych nie tylko na Wydziale Chemii, ale także na innych wydziałach chemicznych w Polsce i Europie, zgodnie z postanowieniami Procesu Bolońskiego.
Plac Plac Imienia Marii Curie-Skłodowskiej, 20-040 Lublin, Lublin Voivodeship, Poland