Niemcoznawstwo to dyscyplina naukowa zajmująca się krajami niemieckojęzycznymi w ujęciu politologicznym, historycznym, kulturowym i filologicznym. Jeśli myślisz o studiach na germanistyce, ale nie chcesz skupiać się tylko na języku niemieckim, aspektach językoznawczych, jeśli interesują Cię dodatkowo historia i polityka, szczególnie państw tego kręgu kulturowego, powinieneś rozważyć studia na Niemcoznawstwie. Oprócz łatwości w przyswajaniu języka niemieckiego przydadzą Ci się zatem zainteresowania historyczne, geograficzne i z zakresu kultury.
W trakcie studiów:
Niemcoznawstwo to kierunek łączący dwa fakultety w jednym. Program studiów kładzie nacisk na najnowszą historię krajów niemieckojęzycznego obszaru kulturowego, jego współczesne problemy polityczne, gospodarcze, społeczne i aspekty kulturowe. Na Niemcoznawstwie przejdziesz także intensywny kurs nauki języka niemieckiego. Ten szeroki zakres wiedzy możesz sprofilować, wybierając jedną ze specjalności, np. biznesowo-turystyczną lub integrację europejską.
Po studiach:
Twoje kompetencje, jako absolwenta studiów niemcoznawczych będa potrzebne wszędzie tam, gdzie niezbędna jest nie tylko świetna znajomość języka niemieckiego, ale też kultury, historii i roli współczesnych Niemiec w stosunkach międzynarodowych. Możesz pracować w otoczeniu naukowym, gospodarczym, kulturowym, a także w branży turystycznej. Absolwenci Niemcoznawstwa mogą także poszukiwać zatrudnienia w instytucjach i administracji Unii Europejskiej, organach samorządowych, organizacjach pozarządowych, jak również wydawnictwach oraz mediach, jako komentatorzy i specjaliści niemcoznawstwa.