Nauka bez granic w Collegium Polonicum w Słubicach

Wybuchający wulkan, produkowanie elektryczności przez żywe minielektrownie, gimnastykowanie słówek po polsku, angielsku i niemiecku oraz penetrowanie zakamarków Unii Europejskiej to tylko niektóre atrakcje XVII Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz Dnia Otwartych Drzwi Collegium Polonicum w Słubicach.

Collegium Polonicum w Słubicach – wspólna placówka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą – położone jest na samej granicy polsko-niemieckiej. Prowadzi studia w języku polskim oraz studia dwujęzyczne – wspólnie z Uniwersytetem Europejskim Viadrina. Co roku zaprasza na uczelniany campus nad Odrą kilkaset uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjów. Uczestniczą w lubuskiej części Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki oraz w Dniu Otwartych Drzwi. W tym roku wydarzenie odbędzie się w środę 9 kwietnia 2014 r. w godz. 8:15-14:00. Rok temu wzięło w nim udział kilkaset uczestników, nie tylko z województwa lubuskiego, ale z całej Polski.

Uczelnia zachęca do skorzystania z oferty wykładów, warsztatów i pokazów z zakresu hydrobiologii, chemii, ochrony środowiska, filologii (polskiej, niemieckiej i angielskiej), kultury Niemiec oraz wiedzy o Unii Europejskiej. Prowadzone będą przez doświadczonych wykładowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz pracowników Polsko-Niemieckiego Instytutu Badawczego. Na niektóre zajęcia nie ma już miejsc, ale zapraszamy na przykład na dyktando z języka polskiego. To bardziej zabawa, a nie stresujący egzamin – mówi Ewa Bielewicz-Polakowska z Collegium Polonicum. Do wygrania są atrakcyjne nagrody – m.in. czytniki e-booków podczas dyktanda, w konkursie wiedzy “Polska w Unii Europejskiej” oraz inne atrakcyjne nagrody w turnieju językowym “Na miejsca, Fertig, Go!”.

Szczegółowy program oraz możliwość zapisywania się na zajęcia dostępne są na stronie internetowej Collegium Polonicum: www.cp.edu.pl.
Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Zamawiane kierunki studiów
Miłosz Szkudlarski

Lista kierunków zamawianych

W ubiegłym roku na kierunkach zamawianych rozpoczęło naukę ponad 2000 studentów. Połowa z nich otrzymała stypendia w wysokości 1000 zł. Program pilotażowy „Zamawianie kształcenia na

Czytaj więcej »
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję