Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie możesz studiować na poziomie inżynierskim. Studia trwają 7 semestrów, zajęcia prowadzone są w weekendy (sobota, niedziela).
Na studiach z zarządzania i inżynierii produkcji w WSIiZ im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie masz do wyboru specjalności:
Jako absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w WSIiZ im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie staniesz się specjalistą nowego typu, który potrafi łączyć nowoczesną wiedzę i umiejętności inżynierskie z wiedzą i umiejętnościami menedżerskimi.
Studia w trybie niestacjonarnym są płatne.
Jako absolwent kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w WSIiZ im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie będziesz:
Po ukończeniu zarządzania i inżynierii produkcji w WSIiZ im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie będziesz mieć przygotowanie do pracy w: małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach zajmujących się wybranym zakresem inżynierii produkcji oraz w jednostkach gospodarczych samorządów administracji lokalnej, w których wymagana jest wiedza techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne. W zależności od wybranej specjalności możesz pracować w różnych sektorach przemysłu i usług.
w przedsiębiorstwach produkcyjnych, przedsiębiorstwach i centrach logistycznych, w jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których jest wymagana wiedza logistyczna, techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne.
zyskasz kwalifikacje wymagane prawnie do pełnienia obowiązków służby bhp i zajmowania stanowisk starszego inspektora ds. BHP (bezpośrednio po studiach), specjalisty ds. BHP (po rocznym stażu), starszego specjalisty ds. BHP (po 3 latach stażu) oraz głównego specjalisty ds. BHP (po 5 latach stażu). Specjalność jest skierowana zarówno do osób, które obecnie wykonują pracę na stanowiskach związanych bezpośrednio lub pośrednio z bezpieczeństwem i higieną pracy, umożliwiając tym samym podniesienie wcześniej nabytych kwalifikacji w tym zakresie, jak również dla osób, które dopiero planują zdobyć atrakcyjny zawód, dający perspektywy rozwoju na obecnym rynku pracy,
na stanowiskach związanych z projektowaniem produktów, technicznym i organizacyjnym przygotowaniem procesu produkcyjnego, wytwarzaniem, marketingiem i sprzedażą wyrobu. Będziesz pracować jako specjalista w działach projektowania wyrobu lub przygotowania produkcji, analityk procesów produkcyjnych, doradca klienta (szczególnie w firmach dostarczających urządzenia, maszyny i całe linie technologiczne). Ponadto będziesz mieć przygotowanie do podjęcia pracy na stanowiskach: kierownik produkcji (production manager), kierownik projektu (project manager), kierownik produktu (product manager).
w przemyśle wytwarzającym układy mechatroniczne, elektromaszynowym, motoryzacyjnym, jak również w przedsiębiorstwach zajmujących się serwisem i implementacją układów mechatronicznych w przemyśle. Pracę możesz podjąć również w zakładach o zautomatyzowanym i zrobotyzowanym cyklu produkcyjnym oraz w jednostkach gospodarczych i administracyjnych, w których jest wymagana wiedza logistyczna, techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz umiejętności organizacyjne. Nabyte umiejętności pozwolą ci także na założenie własnej firmy specjalizującej się w ogólnie pojętym serwisie przemysłowych urządzeń mechatronicznych oraz na podjęcie pracy w szkolnictwie zawodowym na stanowisku instruktora praktycznej nauki zawodu.