Wychowanie fizyczne na Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie (d. Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczaej im. Wincentego Pola w Lublinie) możesz studiować na studiach licencjackich. Jest możliwość studiowania w języku wykładowym polskim lub angielskim. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia licencjackie trwają 6 semestrów. Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie to jedyna uczelnia w Lublinie, która posiada ten kierunek studiów. Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra naukowo–dydaktyczna.
Zalet studiowania wychowania fizycznego na Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie jest wiele, w tym między innymi to, że młodzi ludzie uprawiający wyczynowo sport w lubelskich klubach oraz klubach funkcjonujących w miastach i miejscowościach położonych wokół Lublina mają możliwość edukowania się, nie rezygnując z reprezentowania barw swoich macierzystych klubów. Mogą bowiem dojeżdżać na zajęcia na Akademię Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie z miejsca swojego zamieszkania.
Jest to także szansa dla instruktorów sportu i nauczycieli na podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych. Studenci, którzy osiągają wysokie wyniki sportowe, mają możliwość korzystania z indywidualnego toku studiów.
Uczelnia może pochwalić się szerokim gronem absolwentów, którzy są znanymi postaciami w świecie sportu.
Studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym są płatne.
Zajęcia na kierunku wychowanie fizyczne prowadzone są zarówno w salach wykładowych i obiektach należących do uczelni, jak i halach, basenach i boiskach należących do innych ośrodków sportowych znajdujących się w Lublinie. Zajęcia praktyczne prowadzą doświadczeni praktycy, znakomici niegdyś zawodnicy, a dzisiaj szkoleniowcy, jak choćby: Lesław Ćmikiewicz - były piłkarz Legii Warszawa i reprezentant Polski, a także trener selekcjoner reprezentacji Polski w piłce nożnej, Zbigniew Bartnik – były trener niegdyś I – ligowego Motoru Lublin, II – ligowego Hetmana Zamość, Czuwaju Przemyśl, a obecnie prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Tadeusz Łapa – były trener Motoru Lublin, Avii Świdnik i występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna, dr Marta Niewczas – wielokrotna mistrzyni świata i zdobywczyni pucharu świata w karate tradycyjnym, Małgorzata Majerek – piłkarka ręczna, była zawodniczka MKS Selgros Lublin, wielokrotna mistrzyni Polski i reprezentantka kraju czy Sabina Włodek – była reprezentantka Polski, wielokrotna mistrzyni kraju, była zawodniczka Montexu Lublin, a obecnie trener piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin.
Studia pierwszego stopnia wychowania fizycznego są kierowane dla osób, które chcą swoją przyszłość związać ze sportem. Możliwe jest zatrudnienie w podmiotach, takich jak: