Studia podyplomowe na kierunku "Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka" prowadzone przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum w Szczecinie na Wydziale w Suwałkach mają na celu pogłębienie wiedzy i umiejętności związanych z zapobieganiem rozwojowi patologii dzieci poprzez wczesną profilaktykę i interwencję w postaci kompleksowych działań medyczno-edukacyjnych oraz terapii pedagogicznej.
Słuchacze kierunku "Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka" prowadzone przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum w Szczeciniena Wydziale w Suwałkach nabędą wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw rozwoju psychosomatycznego i psychomotorycznego dziecka od poczęcia, neurologicznych podstaw rozwoju psychomotorycznego dziecka oraz neurologopedii dziecięcej i diagnozowania i terapii zaburzeń mowy u dzieci z rozszczepem podniebienia.
W ramach modułu psychologicznego poszerzą wiedzę o psychopatologii rozwoju psychoruchowego dziecka do 3 roku życia, a w zakresie pedagogicznym – o możliwości ograniczeń wczesnej diagnozy, wspomagania i terapii pedagogicznej.
Studia podyplomowe "Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka" prowadzone przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum w Szczecinie na Wydziale w Suwałkach kierowane są do osób posiadających wyższe wykształcenie w zakresie pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii i pielęgniarstwa. Jednym z wymogów przyjęcia na studia jest posiadanie przez słuchacza pełnego przygotowania pedagogicznego.
Studia podyplomowe "Wczesna interwencja i wspomaganie rozwoju dziecka" prowadzone przez Szczecińską Szkołę Wyższą Collegium Balticum w Szczecinie kierowane są do osób posiadających wyższe wykształcenie w zakresie pedagogiki, psychologii, logopedii, fizjoterapii i pielęgniarstwa. Jednym z wymogów przyjęcia na studia jest posiadanie przez słuchacza pełnego przygotowania pedagogicznego.