Kierunek pielęgniarstwo w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile możesz studiować stacjonarnie na bezpłatnych studiach licencjackich (I stopnia, 6 semestrów) i magisterskich "uzupełniających" (II stopnia, 4 semestry). Przygotowują do wykonywania zawodu pielęgniarki i pielęgniarza zgodnie z wymogami Ministerstwa Zdrowia.
Studiowanie pielęgniarstwa w Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile to:
Program studiów pielęgniarskich na `PUSS w Pile prowadzony jest zgodnie ze standardami przygotowania do zawodu, regulowanymi przez `Ministerstwo Zdrowia. Studia obejmują zajęcia dydaktyczne (wykłady, ćwiczenia w Centrum Symulacji Medycznych, seminaria) i praktyki zawodowe.
Studenci pielęgniarstwa na PUSS w Pile uczą się praktycznej nauki zawodu nie tylko podczas praktyk, ale i korzystając podczas zajęć z Centrum Symulacji Medycznych. Stanowią bazę kształcenia na kierunku. Zajęcia w CSM uznaje się za jedną z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod nauczania praktycznego w różnych stanach zdrowia, choroby i zagrożenia życia. Studenci mają możliwość ćwiczenia tu postępowania w przypadkach skomplikowanych i rzadkich oraz sprawdzenia wiedzy i umiejętności praktycznych w warunkach wiernie oddających środowisko szpitalne. Wszystko to odbywa się w bezpiecznym otoczeniu, w którym popełnienie błędu nie powoduje krzywdy pacjenta.
W CSM znajdują m.in.: tzw. pracownie wysokiej wierności – wyposażone w kompletny, sprzęt audiowizualny (kamery, monitory itd.) do odtwarzania, rejestracji i analizy procesu dydaktycznego oraz zaawansowane symulatory z oprogramowaniem, umożliwiającym odtwarzanie mechanizmów fizjologicznych (krwawienie, oddychanie, płacz itp).
Ważną częścią przygotowania do zawodu pielęgniarki i pielęgniarza przez PUSS w Pile są praktyki zawodowe w lokalnych szpitalach i przychodniach.
Pielęgniarstwo licencjackie:
Pielęgniarstwo magisterskie:
Absolwenci studiów pielęgniarskich na PUSS w Pile znajdą pracę w zawodzie pielęgniarki i pielęgniarza w placówkach opieki zdrowotnej o różnym profilu świadczeń m.in. w podstawowej opiece zdrowotne i na szpitalnych oddziałach: