Inżynieria biomedyczna na Politechnice Gdańskiej to studia międzywydziałowe. Wydział Chemiczny PG prowadzi je wraz z Wydziałem Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG (jednostka wiodąca) oraz Wydziałem Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG.
Możesz studiować stacjonarnie na studiach pierwszego stopnia - inżynierskich (7 semestrów) i drugiego stopnia - magisterskich (2 semestry).
Studia w trybie stacjonarnym są bezpłatne.
W ciągu pierwszych czterech semestrów poznasz przedmioty ogólne, podstawowe i kierunkowe. Po 4. semestrze nadchodzi czas wyboru jednego z czterech specjalizacji: elektroniki w medycynie, informatyki w medycynie, chemii w medycynie oraz fizyki medycznej.
Technologie chemiczne stosowane w medycynie to przede wszystkim chemia bioorganiczna, medyczna, farmaceutyczna, chemia analityczna, chemia i toksykologia sądowa, analityka kliniczna, a także chemia materiałowa.
Studenci kształceni na tej specjalności nabywają podstawową wiedzę z zakresu inżynierii biomedycznej, w tym elektroniki medycznej, obrazowania medycznego, informatyki medycznej i biomechaniki inżynierskiej.
W ramach tej specjalności poznasz zasady tworzenia programów i systemów informatycznych oraz przetwarzania obrazów i pracy w sieciach teleinformatycznych w środowisku aplikacji biomedycznych.
Program tej specjalności opiera się na radiobiologii, fizyce jądrowej, technikach wykorzystania promieniowania, bezinwazyjnej diagnostyce i terapii oraz metodach obrazowania (USG, EEG, MRJ, EKG).
Jako absolwent kierunku inżynieria biomedyczna na Politechnice Gdańskiej masz szansę na pracę w różnych sektorach technologii medycznych, gdzie ważne jest wykorzystywanie rozwiązań z obszaru chemii, informatyki, elektroniki, fizyki w medycynie. Możliwości zatrudnienia dla inżynierów biomedycznych: