Studia na kierunku fizjoterapiaw Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie możesz wybrać na studiach jednolitych magisterskich lub na studiach uzupełniających magisterskich. Jest możliwość studiowania w języku wykładowym polskim lub angielskim. Zajęcia odbywają się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia jednolite trwają 10 semestrów, studia uzupełniające 4 semestry. Fizjoterapeutka/fizjoterapeuta jest zawodem medycznym, polegającym na udzielaniu kompleksowych świadczeń zdrowotnych w zakresie usprawniania, profilaktyki i przywracania zdrowia. Uczelnia posiada wieloletnie doświadczenie w kształceniu fizjoterapeutów. Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie kładzie szczególny nacisk na zajęcia praktyczne, które stanowią najistotniejsze ogniwo w weryfikacji pozyskanej wiedzy teoretycznej. Uczelnia stale doskonali ofertę edukacyjną, aby wyposażyć studentów w wiedzę medyczną, ale także przekazać nowoczesną metodykę z zakresu fizjoterapii.
Jak wyglądają studia na fizjoterapii w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie?
Studenci podczas studiów jednolitych na kierunku fizjoterapia w ANS Wincentego Pola w Lublinie nabywają umiejętność przywracania optymalnej czynności ruchowej w zakresie doboru odpowiednich procedur fizjoterapeutycznych, dostosowanych do utrwalonych niesprawności i zespołów chorobowych. Program nauczania na kierunku fizjoterapia spełnia wymogi Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, jak również wytyczne Światowej Konfederacji Fizjoterapii (WCPT). Uczelnia obok przedmiotów kształcenia zawodowego i kierunkowego, 30% ogólnej liczby godzin realizuje w formie modułów fakultatywnych. Podczas studiów studenci zdobywają m.in. umiejętności w zakresie nowoczesnych form terapii manualnej (kinesiotaping), odnowy biologicznej w sporcie (masaż sportowy, odżywianie w sporcie, techniki relaksacyjne). W celu zwiększenia szans naszych absolwentów na rynku pracy Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie organizuje w toku studiów certyfikowane kursy i szkolenia, obejmujące nowoczesne metody fizjoterapii.
Studiauzupełniającena fizjoterapii dają uprawnienia do podjęcia studiów doktoranckich oraz specjalizacji z zakresu fizjoterapii. Absolwenci mają umiejętności wykorzystania diagnozy lekarskiej w planowaniu i kontrolowaniu efektywności procesu rehabilitacji, kierowaniu zespołem terapeutycznym, organizacji i zarządzaniu placówkami prowadzącymi działalność fizjoterapeutyczną. Absolwenci są kompetentni do prowadzenia szkoleń zawodowych w zakresie procedur fizjoterapeutycznych i nauczania przedmiotów zawodowych.
Podczas zajęć studenci fizjoterapii zdobywają umiejętności w zakresie m.in. nowoczesnych technik neurorozwojowych (PNF, NDT, Bobath) oraz form wspomagających rehabilitację, np. dogoterapia i hipoterapia. Główny nacisk w procesie nauczania położony jest na zajęcia praktyczne, umożliwiające także weryfikację pozyskanej wiedzy teoretycznej.
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie posiada własne Akademickie Centrum Fizjoterapii, funkcjonujące na podstawie umowy z NFZ. Ośrodek wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny i rehabilitacyjny, pełni rolę miejsca zajęć klinicznych i praktyk dla studentów, a także stanowi miejsce badań naukowych.
Studenci studiów fizjoterapeutycznych mają również możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach na pokrewnych kierunkach, zajęciach specjalistycznych w języku angielskim oraz studiach i stażach w zagranicznych uczelniach w ramach programu Erasmus.
Możliwości zatrudnienia po kierunku fizjoterapia
Po ukończeniu fizjoterapii w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie otrzymasz przygotowanie do pracy w:
publicznych i niepublicznych jednostkach ochrony zdrowia,