Filologię niemiecką w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie możesz studiować na studiach licencjackich i magisterskich. Studia mają profil praktyczny, są prowadzone w formie stacjonarnej, niestacjonarnej i niestacjonarnej-wieczorowej (tylko licencjackie). W trybie stacjonarnym zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. W trybie niestacjonarnym będziesz mieć zajęcia w soboty i niedziele (co drugi tydzień) od godz. 8.30 do godz. 20.10. W trybie niestacjonarnym-wieczorowym na zajęcia chodzić będziesz w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 18-21.
Studia licencjackie z germanistyki w LSW w Warszawie trwają 6 semestrów, do wyboru masz specjalności:
Studia magisterskie trwają 4 semestry, do wyboru masz specjalności:
Będąc studentem filologii germańskiej w LSW w Warszawie, nabędziesz również znajomość drugiego wybranego języka obcego na poziomie komunikacyjnym (A2/B1). Dla zainteresowanych uczelnia organizuje dodatkowe zajęcia z praktycznej nauki drugiego języka obcego w trakcie III roku studiów, pozwalające na rozwijanie kompetencji językowych.
Studia w trybie stacjonarnym, niestacjonarnym i niestacjonarno-wieczorowym są płatne.
Na koniec studiów licencjackich na filologii germańskiej w LSW w Warszawie uzyskasz:
Po studiach magisterskich z łatwością odnajdziesz się na krajowym i międzynarodowym rynku pracy, dzięki uzyskanym kwalifikacjom zawodowym w ramach wybranego zawodu oraz znajomości języka niemieckiego na poziomie C2.
W zależności od wybranej specjalności, twój program studiów na germanistyce w LSW w Warszawie będzie ci dawał:
Studenci wszystkich specjalizacji germanistyki w LSW w Warszawie podczas nauki nabywają podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie językoznawstwa (z naciskiem na językoznawstwo stosowane) oraz w zakresie literaturoznawstwa i kulturoznawstwa. Rozwijają także kulturę myślenia i sztukę argumentacji. Dodatkowo uzyskują podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu technologii informacyjnych, przedsiębiorczości i BHP.
W programie studiów licencjackich na germanistyce położony jest również nacisk na rozwój kompetencji społecznych, takich jak: umiejętność pracy w zespole, świadome wytyczanie ścieżki własnej kariery zawodowej.
Program studiów magisterskich filologii germańskiej jest kontynuacją umiejętności zdobytych na studiach pierwszego stopnia. Został opracowany pod kątem przekazania studentom bogatej wiedzy lingwistycznej. Rozwija i pogłębia wiedzę, umiejętności i kompetencje zdobyte na studiach pierwszego stopnia, a jednocześnie oferuje możliwości dalszego kształcenia absolwentom innych kierunków i specjalizacji. Praktyczny profil kształcenia narzuca konieczność położenia nacisku na zastosowanie wiedzy zdobytej na zajęciach, na rozwijanie kompetencji zawodowych i kompetencji społecznych. Ważną częścią programu studiów są obowiązkowe praktyki zawodowe.
Program studiów magisterskich germanistyki w LSW w Warszawie pozwala na zdobycie praktycznej znajomości realiów wybranego obszaru językowego, a dodatkowo pogłębionej wiedzy w zakresie językoznawstwa, literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.
Absolwent studiów II stopnia germanistyki otrzymuje dyplom ukończenia studiów wyższych i tytuł zawodowy magistra na kierunku filologia:
W zależności od wybranej specjalności na filologii germańskiej w LSW w Warszawie, będziesz mógł podjąć pracę:
Absolwent studiów magisterskich w LSW w Warszawie może podjąć pracę:
Absolwenci studiów magisterskich germanistyki w LSW w Warszawie są ponadto przygotowani do dalszego rozwoju naukowego na studiach doktoranckich, poprzez pogłębienie wiedzy praktycznej z zakresu metodologii badań naukowych, ze szczególnym uwzględnieniem badań empirycznych w glottodydaktyce lub translatoryce.