Kierunek administracja w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej możesz studiować na studiach licencjackich i magisterskich. Zajęcia prowadzone są w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia licencjackie trwają 6 semestrów a magisterskie 4 semestry.
Studia magisterskie z administracji przeznaczone są dla absolwentów studiów pierwszego stopnia (licencjackich) lub jednolitych studiów magisterskich o profilu m.in.: administracyjnym, bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomicznym, społeczno-humanistycznym.
Jeżeli ukończyłeś studia licencjackie na innej uczelni niż WSPiA lub na innym kierunku niż administracja możesz również podjąć studia II stopnia na administracji w WSPiA. Na początku roku akademickiego uczelnia prowadzi specjalne, dodatkowe zajęcia (oczywiście bez dodatkowej opłaty) przeznaczone dla absolwentów innych kierunków. Ułatwią one pełniejsze zrozumienie przedmiotów objętych planem studiów. Dzięki temu studia II stopnia będą dla Ciebie łatwiejsze.
Studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym są płatne.
Kierunek administracja w WSPiA posiada kilkanaście atrakcyjnych specjalności, doskonała kadra specjalistów i praktyków oraz propozycje zajęć praktycznych przygotowujących do pracy w wybranym przez Ciebie zawodzie. To propozycja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej dla osób poszukujących studiów na kierunku administracja.
WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa jest jedną z nielicznych uczelni na Podkarpaciu, które mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu studiów na kierunku administracja. Uczelnia od ponad 25 lat, czyli od początku swojego istnienia kształci studentów najpierw na studiach I stopnia, a później również na studiach II stopnia.
Bogate doświadczenie i praktyczne podejściu do nauki na kierunku administracja sprawia, że WSPiA może pochwalić się tym, iż wielu jej absolwentów znajduje zatrudnienie w niemal każdej instytucji i podmiocie gospodarczym.
WSPiA rozwijając swoją ofertę dla kandydatów na studia, przygotowała wiele ciekawych i atrakcyjnych propozycji pozwalających zdobyć wszechstronne, podparte praktyką wykształcenie. Jedną z nich jest całkowicie nowa na Podkarpaciu oferta dydaktyczna nazwana „Nowy Kierunek Studiowania – administracja//zarządzanie.
Administracja//zarządzanie jest propozycją dla osób zastanawiających się, który kierunek będzie dla nich bardziej interesujący. W WSPiA zamierzając studiować administracja lub zarządzanie, czyli kierunki uniwersalne
i wszechstronne, nie musisz podejmować decyzji o wyborze jednego z nich w momencie składania podania o przyjęcie na studia. Zostaniesz przyjęty na pierwszy rok studiów, będzie on wspólny dla obu kierunków. Przedmioty, które WSPiA zaproponuje Ci w pierwszym i drugim semestrze, mają charakter ogólny i wprowadzający. Dzięki temu będziesz mieć czas na podjęcie decyzji o wyborze konkretnego kierunku studiów. Decyzję czy będzie to administracja czy zarządzanie podejmiesz dopiero pod koniec I roku. Wtedy też dokonasz wyboru specjalności. W kolejnych latach będziesz już zdobywać specjalistyczną wiedzę z zakresu kierunku, który wybierzesz.
Jako jedyna uczelnia na Podkarpaciu WSPiA wprowadziło nowe możliwości studiowania specjalności w ramach kierunków studiów. Jeżeli wybierzesz zaproponowaną specjalność, możesz ją studiować albo tradycyjnie w ramach uruchomionej grupy (jeżeli zostanie ona utworzona) albo w trybie indywidualnym. W ramach toku indywidualnego studiował będziesz specjalność pod kierunkiem przydzielonego Ci opiekuna dydaktycznego. Możesz także zaproponować specjalność, której nie ma na liście i zrealizować ją w trybie indywidualnym pod warunkiem, że Uczelnia ma możliwości kadrowe jej prowadzenia. Możesz także mnożyć kompetencje wybierając kilka specjalności (bez dodatkowych kosztów!).
WSPiA zatrudnia sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego. Podczas ćwiczeń i spotkasz się także z doświadczoną kadrą praktyków związanych z administracją publiczną, biznesem i przedsiębiorczością, którzy są gwarancją przekazywania praktycznej wiedzy.
Program studiów na kierunku administracja zakłada wiele ciekawych zajęć praktycznych. Prowadzone są w formie m.in. konwersatoriów, ćwiczeń, warsztatów i pracowni praktycznych. Będzie się także uczyć z wykorzystaniem interaktywnych gier biznesowych pozwalających na zarządzanie wirtualną firmą oraz gier decyzyjnych.
Ciekawą propozycją są także nowe zajęcia praktyczne nazwane „Klinika Administracji”. Zajęcia zakładają, że to ty jesteś wykładowcą. Dlatego pod okiem doświadczonego praktyka rozwiązujesz kazusy, dyskutujesz i uczysz innych studentów. Twoja aktywność na takich zajęciach premiowana jest dodatkowymi punktami w ramach MIX-a Edukacyjnego.
W WSPiA masz możliwość zdobycia dodatkowych, specjalistycznych kwalifikacji. Są one uzupełnieniem uniwersalnego i wszechstronnego wykształcenia, które zdobywasz, studiując określony kierunek studiów. System nazwany BED (Bon Edukacji Dodatkowej) pozwala skorzystać z wybranych dodatkowych, bezpłatnych zajęć zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Jako student WSPiA będziesz mieć możliwość uczesniczenia w certyfikowanych, specjalistycznych, i co bardzo ważne, bezpłatnych szkoleniach z zakresu m.in. zamówień publicznych, audytu wewnętrznego oraz kadr i płac. Dodatkowo WSPiA planuje uruchomienie dwóch Akademii kształcących doradców podatkowych oraz księgowych.
Po ukończeniu kierunku administracja w WSPiA RSW absolwenci znajdują zatrudnienie w niemal każdej instytucji i podmiocie gospodarczym. m.in.:
⦁ w administracji państwowej i samorządowej
⦁ firmach ubezpieczeniowych
⦁ bankach,
⦁ urzędach
⦁ agencjach celnych
⦁ urzędach skarbowych
⦁ Straży Granicznej czy Policji.
Tysiące absolwentów WSPiA to pracownicy jednostek samorządowych, urzędów państwowych, banków, służb bezpieczeństwa wewnętrznego i jednostek gospodarczych.
Absolwenci kierunku administracja bardzo często pełnią funkcje kierownicze oraz zajmuje inne ważne stanowiska w najważniejszych urzędach i instytucjach administracji państwowej. Absolwentami administracji w WSPiA są m.in. gen. bryg. SG Tomasz Praga – były Komendant Główny Straży Granicznej; młodszy inspektor Henryk Moskwa – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie oraz Wiesław Łyszczek – Główny Inspektor Pracy.
Absolwenci kończący studia w WSPiA doskonale radzą sobie na rynku pracy. Ministerstwo Nauki
i Szkolnictwa Wyższego po raz kolejny przygotowało raport dotyczący Ekonomicznych Losów Absolwentów szkół wyższych. W tym roku WSPiA znów może pochwalić się bardzo dobrymi wynikami swoich absolwentów. Najlepiej wypadają osoby, które ukończyły studia II stopnia (kierunek: administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne). Ponad 95 proc. z nich znalazło zatrudnienie po studiach. Podobnie jest w przypadku jednolitych studiów magisterskich w WSPiA, po których ukończeniu prace po studiach znalazło 94 proc. absolwentów. Jeśli chodzi o studia I stopnia w WSPiA (administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie), po których większość osób kontynuuje naukę, to pracę po studiach znalazło blisko 89 procent absolwentów.