Uczelnia Łazarskiego w Warszawie prowadzi specjalistyczne studia na kierunku TPM Champion utrzymanie ruchu w praktyce. Studia są organizowane w ramach akademii Zarządzania Jakością i trwają dwa semestry. Program kształcenia został przygotowany z myślą o pracownikach działów utrzymania ruchu, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności w zakresie nowoczesnego utrzymania ruchu.
Studia podyplomowe przygotowują uczestnika do samodzielnego opracowania systemu zarządzania utrzymaniem ruchu we własnym przedsiębiorstwie, z uwzględnieniem potrzeb i możliwości firmy. Dzięki zajęciom z psychologami i przedstawicielami działu HR, absolwenci studiów podyplomowych wiedzą również w jaki sposób motywować i rozliczać z wykonanych zadań, które został wykonany przez członków zespołu wdrożeniowego.
Większość zajęć ma charakter praktyczny. Podstawą programu studiów są zajęcia, na których słuchacze projektują, analizują i wprowadzają nowe rozwiązania w zakresie utrzymania ruchu. Słuchacze biorą także udział w wizycie benchmarkingowej w zakładach produkcyjnych oraz warsztatach SMED.
Słuchaczami studiów mogą zostać osoby, które na co dzień pracują w działach utrzymania ruchu, a w szczególności:
1. Elementy Lean Manufacturing i rozwiązywanie problemów
- Wstęp do Lean Manufacturing i Kaizen
- Warsztat SMED
- Metoda 8D
2. HP i zarządzanie środowiskiem w firmie produkcyjnej
- Auditor Wewnętrzny ISO 14001 i OHSAS 18001
3. Utrzymanie ruchu i TPM
- Wstęp do TPM, wskaźniki TPM
- Autonomiczne utrzymanie ruchu
- Prewencyjne utrzymanie ruchu
- Reliability Centered Maintenance
- Wczesne Planowe Utrzymanie Ruchu
- Gospodarka magazynowa w dziale UR
- Wizyta benchmarkingowa TPM
- Organizacja działu utrzymania ruchu
4. Zarządzanie zespołem
- Budowanie zespołu i motywowanie
- Supervisor zespołu produkcyjnego
Kandydaci zobligowani są do dostarczenia kompletu następujących dokumentów:
Studia trwają dwa semestry. Zajęcia odbywają się w trybie sobotnio-niedzielnym, dwa razy w miesiącu. Uczelnia zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie lub organizacji zjazdów. Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby kandydatów. Harmonogram studiów przygotowany zostanie po zakończeniu procesu rekrutacji.