Studia podyplomowe ochrona zagrożonych gatunków ptaków i siedlisk przyrodniczych w programie rolno-środowskowo-klimatycznym, oceny oddziaływania na środowisko w Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach oferują kształcenie na potrzeby działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.
Umożliwienie uzyskania nowych kwalifikacji w zakresie nieobjętym specjalnością uzyskaną w wyniku ukończenia studiów wyższych, a niezbędnych do wykonywania pracy zawodowej. A ponadto aktualizacja wiedzy i umiejętności w związku z postępem nauki i techniki rolniczej.
Studia podyplomowe trwają 2 semestry, są realizowany podczas dwudniowych zjazdów co najmniej raz w miesiącu (sobota/niedziela)
Wiedza przekazywana będzie na wykładach, ćwiczeniach i zajęciach terenowych przez doświadczonych nauczycieli akademickich, pracowników resortu rolnictwa oraz praktyków.
Program studiów podyplomowych obejmuje m.in. następujące moduły:
Po złożeniu egzaminu dyplomowego słuchacze otrzymają świadectwa ukończenia studiów podyplomowych spełniających warunek wykształcenia na potrzeby działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.
Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów studiów wyższych (licencjat, inżynierskie, magisterskie) wszystkich kierunków studiów. Ukończenie ww. studiów podyplomowych pozwoli na spełnienie kryterium wykształcenia wymaganego do uzyskania uprawnień eksperta przyrodniczego na potrzeby działania rolno-środowiskowo-klimatycznego.
Kandydat na studia podyplomowe musi legitymować się wykształceniem wyższym - licencjackim, inżynierskim, magisterskim. Przyjęcie na studia następuje na podstawie złożonych przez kandydata dokumentów. Postępowanie kwalifikacyjne kandydatów na studia podyplomowe prowadzone jest zgodnie Regulaminem Studiów Podyplomowych w PUSB w Skierniewicach.
Wymagane dokumenty rekrutacyjne to: