Przez fakt, że poziom zanieczyszczeń środowiska stale rośnie, zwiększa się również zapotrzebowanie na specjalistów posiadających umiejętność przeciwdziałania negatywnym zmianom, które wpływają na ludzkie zdrowie i przyrodę. Na kierunku Zdrowie środowiskowe zostaje rozszerzona wiedza z zakresu biologii, medycyny, ekologii, chemii, toksykologii, prawa środowiskowego i systemów zarządzania. Absolwenci zdrowia środowiskowego mogą pracować w administracji instytucji Unii Europejskiej, szczebla państwowego i lokalnego. Zapraszamy do dalszej lektury!


W trakcie studiów:
Student zyskuje interdyscyplinarną wiedzę w zakresie nauk o środowisku- poznaje prawo ochrony środowiska, systemy zarządzania środowiskowego oraz BHP. Uczy się zagadnień medycznych, takich jak: propedeutyka medycyny, epidemiologia i toksykologia oraz przyrodniczych, w skład których wchodzą np.: ekologia, mikrobiologia, biochemia.


Po studiach:
Absolwenci są przygotowani do pracy w jednostkach, które zajmują się zdrowiem publicznym i epidemiologią. Kolejne miejsca pracy to firmy, których zadania to bezpieczeństwo i higiena pracy czy szkolenia i konsulting. Zatrudnienia można szukać także jako wykładowca przedmiotów z zakresu zdrowia środowiskowego w szkołach wyższych i średnich.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->