Dietetyk to inaczej specjalista do spraw żywienia, zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i zbiorowym, który w swojej pracy zajmuje się badaniem żywności, oceną jej wartości odżywczych i zdrowotnych oraz procesem odpowiedzialnego doboru potraw i sposobu odżywiania. Mówiąc krótko i zwięźle: jeśli chcesz walczyć z postępującą nadwagą społeczeństwa, to ścieżka zawodowa Dietetyka jest dla Ciebie stworzona!

Każdy chciałby znaleźć magiczny lek, który w jednej chwili pozbawiłby społeczeństwo problemów z nadwagą, otyłością i niezdrowym stylem odżywiania. No cóż, magicznych sposobów co prawda nie ma, ale zawsze można wybrać sie na studia z zakresu Dietetyki, które zapewnią nam solidną dawkę wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności. Tutaj przeczytasz więcej na temat studiów z zakresu Dietetyki.

Mała uwaga: jeśli myślicie, że będzie łatwo, to mylicie się. To wymagający kierunek, który łączy w sobie elementy fizyki, chemii oraz biologii. Przygotujcie się zatem na ciężką pracę, która jednak przyniesie Wam określone profity za kilka lat...

Gdy już uda się Wam obronić pracę dyplomową i odebrać upragniony dyplom magistra dietetyki, przychodzi czas na szukanie pracy. Możliwości jest generalnie całkiem sporo i każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie i swoich predyspozycji. Na rynku działa bowiem mnóstwo prywatnych gabinetów dietetycznych, centrów dietetyki i żywienia, klubów fitness oraz szpitali i prywatnych klinik. Nic także nie stoi na przeszkodzie, żeby otworzyć własny gabinet. Zalecamy jednak zdobyć wcześniej odpowiednie doświadczenie zawodowe.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->