Zawód z pasją: chemik w firmie budowlanejMarzysz o tym, by połączyć przyjemne z pożytecznym, a do pracy chodzić w poniedziałek z uśmiechem na ustach? Mamy na to świetną radę: wybierz zawód, który jest jednocześnie Twoją pasją. A jeśli szukasz inspiracji, obejrzyj pierwszy odcinek naszego nowego cyklu wideo “Zawód z pasją”.

Kryteriów wyboru kierunku studiów jest wiele: rekomendacje znajomych, opinia o kierunku, presja rodziców, zarobki w danym zawodzie… A czy opłaca się wybierać kierunek, który pozwoli Ci także rozwijać swoje zainteresowania? Jak pokazują badania przeprowadzone przez Grupę IQS w 2014 roku, aż 66% kandydatów na studia kieruje się przy wyborze kierunku własną pasją, tym samym zostawiając daleko w tyle inne kryteria. Wyniki badań są optymistyczne - wielu absolwentów doskonale odnajdzie się w przyszłej pracy i będzie czerpało z niej satysfakcję. Młodzi ludzie chcą zajmować się tym, co sprawia im przyjemność, nawet jeśli oznacza to mniejsze zarobki. Jak podają respondenci, sytuacja na rynku pracy jest niezmiernie ważna, ale nie może przeważać nad własnymi predyspozycjami i upodobaniami.

W pracy spędzamy około ⅔ swojego życia, a więc warto, aby nie była ona dla nas udręką. Im bardziej będziemy zaangażowani w to co robimy, tym lepsze efekty będziemy osiągąć, a satysfakcja z pracy to podstawowy wyznacznik zadowolonego pracownika. Nie dotyczy to wyłącznie nauczycieli, pisarzy, pielęgniarek czy innych zawodów powszechnie uznawanych za wymagające powołania, ale wszystkich wykonywanych zajęć.

W naszym nowych cyklu wideo będziemy prezentowali wam opinie ludzi, którzy wypełniają swoje obowiązki z radością i którzy nie zamieniliby się z nikim innym na stanowiska. “Zawód z pasją” to dla studentów możliwość sprawdzenia nie tylko specyfikacji zawodu i przebiegu przeciętnego dnia jego wykonawcy, ale także sposób na zaspokojenie swojej ciekawości w zakresie różnorodnych stanowisk: pracy jako finansista, makler, projektant czy filmoznawca. W pierwszym odcinku zapytaliśmy dra inż. Dawida Dębskiego o to, co robi na co dzień i co go zainspirowało do wyboru studiów chemicznych na Politechnice Łódzkiej. Chcesz się dowiedzieć co nam odpowiedział?


Podoba Ci się zawód chemika? Sprawdź tutaj informacje o kierunkach chemicznych.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->