logo uth warszawaCzy logistyka to tylko transport towaru z punktu A do punktu B? Czy absolwent tego kierunku może liczyć jedynie na karierę spedytora lub pracę „na magazynie”? Co kryje się pod pojęciem „logistyka”? Na jakie stanowisko może aspirować świeżo upieczony absolwent zarządzania? Czym zajmuje się dyrektor logistyki i transportu? Rozmowa z Konradem Tomaszukiem, dyrektorem logistyki i transportu w firmie Point of View Sp. z o.o. oraz absolwentem kierunku zarządzanie na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie (UTH). 

Zrzut ekranu 2019 10 11 o 141948Czy po kosmetologii można pracować wyłącznie w gabinecie beauty? Jak wygląda dzień pracy w usługach kosmetycznych? Co daje największą satysfakcję? O swojej pracy opowiada Katarzyna Adamka, absolwentka kosmetologii na Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach, i aktualna wykładowczyni tego kierunku.

Architektura krajobrazu to takie urządzanie przestrzeni, aby podobała się jej twórcom jak i odbiorcom - mówi Sławomir Markowski właściciel własnej firmy projektowej, absolwent kierunku architektura krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Chcę tworzyć przestrzeń, która nawet za dziesiątki lat będzie zachwycała obserwujących. Ogród ma czas, my czasu nie mamy - dodaje.

38708 uth logo kopiaGdzie można znaleźć pracę po zarządzaniu? Czy podczas studiów na kierunku zarządzanie można rozpocząć karierę zawodową? Dlaczego warto pracować w bankowości? Na te pytania odpowie Jan Ciesielski, absolwent zarządzania na Uczelni Techniczno-Handlowej im. H. Chodkowskiej w Warszawie (UTH), aktualnie manager regionalny / sales management in banking w banku mBank.

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna praca? O studiach i pracy opowiada Paulina Schmid, kulturoznawczyni pracująca dla Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music absolwentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

4Urzędas zakopany w “papierologii” i prowadzący nudne szkolenia? A może anioł stróż pracowników, który dba o ich życie i zdrowie? Jak wygląda w praktyce praca specjalisty ds. BHP? Wyjaśnia Rafał Luźny, odpowiedzialny za BHP w firmie produkcyjnej, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.

Marzy Ci się kariera w międzynarodowej korporacji, która produkuje brandy znane na całym świecie? Jeśli tak, to czas pomyśleć o dodatkowym języku obcym, np. niemieckim!

ATENEUM gdansk LOGO

Robert Lewandowski, Robert Kubica oraz Kamil Stoch posiadają w swoich zespołach oprócz rehabilitantów i trenerów, kogoś, kto bezpośrednio dba o ich interes — czyli menedżerów sportowych. Czym zajmuje się taki menedżer? Z kim pracuje? A przede wszystkim, czym wyróżnia się jego praca i co go w niej fascynuje? O tym, że za każdym wielkim sportowcem stoi osoba, która mu doradza i dba o wszelkie udogodnienia — mówi Tomasz Półgrabski, menedżer sportu i ekspert studiów zarządzanie w sporcie w Ateneum Szkoła Wyższa.

Fitness oraz trenerstwo personalne kojarzy się z siłownią, obcisłymi ciuchami oraz zdjęciami na Instagramie. A to tylko drobna część tego zajęcia, wyrywek rozpowszechniony publicznie. Łatwość i przystępność jest powierzchowna, a zawód jest bardziej przyszłościowy, niż wskazuje jego “lekka“ opinia.

Studia to nie tylko kolokwia, egzaminy oraz długie godziny spędzane na „wkuwaniu” wiedzy. Nawet studia medyczne, które zwykle kojarzone są z wieloma godzinami nauki mogą pozwolić na start kariery naukowej. Jak wygląda taka praca? Od czego zacząć karierę naukowca? Swoim doświadczeniem podzieli się dr n. med. Mateusz Maciejczyk, absolwent farmacji i asystent w Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

http://www.studia.net/chemiaDominika Świątczak jest technologiem w firmie kosmetycznej Delia Cosmetics. Jego obowiązki służbowe dotyczą w głównej mierze tworzenia nowych kosmetyków, procesu ich produkcji i wprowadzania na rynek. Do pracy na tym stanowisku Dominika przygotowywała się na studiach chemia kosmetyczna prowadzonych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Zastanawiasz się na czym polega praca technologa w jednej z najlepszych polskich firm zajmujących się wytwarzaniem produktów do pielęgnacji urody? Obejrzyj nasz wywiad!

logo nowe APPraca ratownika medycznego wymaga szczególnych predyspozycji: umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, odporności na stres, opanowania i dokładności. - Kiedy na SOR walczymy o życie pacjenta, buzuje we mnie adrenalina - mówi Adrian Krawczyki, ratownik medyczny SOR w siedleckim szpitalu i absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo — Humanistycznego w Siedlcach.

Praca w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) jest bardzo wymagająca. Nieustające kolejki pacjentów, często z dość poważnymi dolegliwościami oraz praca pod presją czasu. Jak wygląda praca na SORze oczami ratownika medycznego? Czy jest to zawód dla każdego? I przede wszystkim jakie wyzwania są stawiane przed ratownikiem medycznym podczas dyżuru. O specyfice pracy ratownika medycznego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym opowiada Adrian Krawczyk, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo — Humanistycznego w Siedlcach.

Zawód z pasją: chemik w firmie budowlanejMarzysz o tym, by połączyć przyjemne z pożytecznym, a do pracy chodzić w poniedziałek z uśmiechem na ustach? Mamy na to świetną radę: wybierz zawód, który jest jednocześnie Twoją pasją. A jeśli szukasz inspiracji, obejrzyj pierwszy odcinek naszego nowego cyklu wideo “Zawód z pasją”.

Zawód z pasją - historyk sztuki"Studiowanie sztuki daje wiele możliwości zawodowych” - przedstawiamy rozmowę z Marianną, która ukończyła historię sztuki i z satysfakcją pracuje w zawodzie. Studia humanistyczne nie muszą oznaczać bezrobocia.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->