4Urzędas zakopany w “papierologii” i prowadzący nudne szkolenia? A może anioł stróż pracowników, który dba o ich życie i zdrowie? Jak wygląda w praktyce praca specjalisty ds. BHP? Wyjaśnia Rafał Luźny, odpowiedzialny za BHP w firmie produkcyjnej, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogiczno-Technicznej w Koninie.

ATENEUM gdansk LOGO

Robert Lewandowski, Robert Kubica oraz Kamil Stoch posiadają w swoich zespołach oprócz rehabilitantów i trenerów, kogoś, kto bezpośrednio dba o ich interes — czyli menedżerów sportowych. Czym zajmuje się taki menedżer? Z kim pracuje? A przede wszystkim, czym wyróżnia się jego praca i co go w niej fascynuje? O tym, że za każdym wielkim sportowcem stoi osoba, która mu doradza i dba o wszelkie udogodnienia — mówi Tomasz Półgrabski, menedżer sportu i ekspert studiów zarządzanie w sporcie w Ateneum Szkoła Wyższa.

Fitness oraz trenerstwo personalne kojarzy się z siłownią, obcisłymi ciuchami oraz zdjęciami na Instagramie. A to tylko drobna część tego zajęcia, wyrywek rozpowszechniony publicznie. Łatwość i przystępność jest powierzchowna, a zawód jest bardziej przyszłościowy, niż wskazuje jego “lekka“ opinia.

Studia to nie tylko kolokwia, egzaminy oraz długie godziny spędzane na „wkuwaniu” wiedzy. Nawet studia medyczne, które zwykle kojarzone są z wieloma godzinami nauki mogą pozwolić na start kariery naukowej. Jak wygląda taka praca? Od czego zacząć karierę naukowca? Swoim doświadczeniem podzieli się dr n. med. Mateusz Maciejczyk, absolwent farmacji i asystent w Zakładzie Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

http://www.studia.net/chemiaDominika Świątczak jest technologiem w firmie kosmetycznej Delia Cosmetics. Jego obowiązki służbowe dotyczą w głównej mierze tworzenia nowych kosmetyków, procesu ich produkcji i wprowadzania na rynek. Do pracy na tym stanowisku Dominika przygotowywała się na studiach chemia kosmetyczna prowadzonych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Zastanawiasz się na czym polega praca technologa w jednej z najlepszych polskich firm zajmujących się wytwarzaniem produktów do pielęgnacji urody? Obejrzyj nasz wywiad!

logo nowe APPraca ratownika medycznego wymaga szczególnych predyspozycji: umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, odporności na stres, opanowania i dokładności. - Kiedy na SOR walczymy o życie pacjenta, buzuje we mnie adrenalina - mówi Adrian Krawczyki, ratownik medyczny SOR w siedleckim szpitalu i absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo — Humanistycznego w Siedlcach.

Praca w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) jest bardzo wymagająca. Nieustające kolejki pacjentów, często z dość poważnymi dolegliwościami oraz praca pod presją czasu. Jak wygląda praca na SORze oczami ratownika medycznego? Czy jest to zawód dla każdego? I przede wszystkim jakie wyzwania są stawiane przed ratownikiem medycznym podczas dyżuru. O specyfice pracy ratownika medycznego na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym opowiada Adrian Krawczyk, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo — Humanistycznego w Siedlcach.

Zawód z pasją: chemik w firmie budowlanejMarzysz o tym, by połączyć przyjemne z pożytecznym, a do pracy chodzić w poniedziałek z uśmiechem na ustach? Mamy na to świetną radę: wybierz zawód, który jest jednocześnie Twoją pasją. A jeśli szukasz inspiracji, obejrzyj pierwszy odcinek naszego nowego cyklu wideo “Zawód z pasją”.

Zawód z pasją - historyk sztuki"Studiowanie sztuki daje wiele możliwości zawodowych” - przedstawiamy rozmowę z Marianną, która ukończyła historię sztuki i z satysfakcją pracuje w zawodzie. Studia humanistyczne nie muszą oznaczać bezrobocia.

Zawód z pasją: specjalista ds. medycyny roślinOchrona i leczenie roślin to bardzo rozwojowa dziedzina agrobiznesu. Na rynku jest bardzo duży popyt na specjalistów - mówi Małgorzata Biesaga, absolwentka kierunku medycyna roślin na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Sama pracuje od kilku miesięcy w firmie Agrecol Studio, ukierunkowanej na zieleń ogrodową i domową.

Architektura krajobrazu to takie urządzanie przestrzeni, aby podobała się jej twórcom jak i odbiorcom - mówi Sławomir Markowski właściciel własnej firmy projektowej, absolwent kierunku architektura krajobrazu w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Chcę tworzyć przestrzeń, która nawet za dziesiątki lat będzie zachwycała obserwujących. Ogród ma czas, my czasu nie mamy - dodaje.

Zawód z pasją - inżynier mechanik, manager w branży technologii tworzyw sztucznychTechnologie przetwórstwa tworzyw sztucznych przyczyniły się do wytworzenia elementów polskiego sztucznego serca w ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgi w Zabrzu im. prof. Religi. Dobrym startem do pracy w tej branży jest mechanika i budowa maszyn - mówi Paweł Jurkowski, absolwent studiów inżynierskich i magisterskich na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej.

Kulturoznawstwo to niesamowita życiowa przygoda, poznawanie innych kultur, ludzi i często ich odmiennego spojrzenia na życie. Czym zajmuje się kulturoznawca i jak wygląda jego codzienna praca? O studiach i pracy opowiada Paulina Schmid, kulturoznawczyni pracująca dla Festiwalu Muzyki Kameralnej Krzyżowa-Music absolwentką Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Zawód z pasją - inżynier utrzymania ruchu w fabryce silników samochodowychStudia inżynierskie mogą być dobrym wyborem nawet dla osoby o duszy humanisty i artysty - uważa Michał Budrewicz, absolwent mechaniki i budowa maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Pracuje jako specjalista odpowiedzialny za ciągłość produkcji w bielskiej fabryce Fiat Chrysler Automobiles Powertrain, jednej z najlepszych w całym koncernie FCA.

Marzy Ci się kariera w międzynarodowej korporacji, która produkuje brandy znane na całym świecie? Jeśli tak, to czas pomyśleć o dodatkowym języku obcym, np. niemieckim!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->