Zastanawiasz się nad stażem lub praktyką w Amazonie, Lidlu, PZU lub innej korporacji?

Lidl, Amazon, Nestle Polska, ZT Kruszwica, Mars Polska, Philips Lightning, Grupa PZU, Deloitte, Imperial Tobacco oraz Unilever to najwięksi i najbardziej cenieni na polskim rynku pracodawcy. Każda z tych firm posiada swój program płatnych praktyk i staży dla studentów i absolwentów, który rokrocznie przyciąga setki kandydatów. Jak wygląda proces rekrutacji i czego oczekuje się od potencjalnych stażystów i praktykantów? Przygotowaliśmy dla Was pełne zestawienie!

Praktyki i staże w Lidl Polska

Lidl Polska oferuje staże dla przyszłych specjalistów w różnych dziedzinach. Są to staże trzymiesięczne i oczywiście płatne (3 tys. zł brutto). Stażyści prowadzą swój własny projekt pod okiem doświadczonego specjalisty (tzw. mentora). Ci, którzy nie dostaną propozycji pracy tuz po stażu, mogą skorzystać z programu Alumni i jako pierwsi otrzymywać informacje o nowych ofertach.

Praktyki i staże w Amazon

W Amazonie możesz zostać managerem już po stażu. A dla kogo są staże? W zasadzie dla każdego: absolwentów studiów ekonomicznych, technicznych, IT, ale też humanistycznych. Jak dostać się na taki staż? Rekrutacja nie jest nadzwyczaj skomplikowana – sprawdzana jest bowiem w głównej mierze Twoja motywacja, osobowość i kompetencje miękkie, a nie wiedza praktyczna.

Praktyki i staże w Nestle Polska

Jakie możliwości stwarza firma podczas programu płatnych praktyk w okresie letnim? W jakich działach koncernu i na jakich stanowiskach można zdobywać pierwsze doświadczenia? Jacy studenci i absolwenci są najbardziej poszukiwani przez Nestle Polska? Ile osób ma szansę na pełnoprawne zatrudnienie po ukończeniu praktyk?

Praktyki i staże w ZT Kruszwica

Ile osób ma szansę ubiegać się o udział w programie stażowym i jakie są szanse na otrzymanie oferty pracy w Zakładach Tłuszczowych “Kruszwica”? Do jakich działów koncernu najczęściej poszukiwani są stażyści? Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w rekrutacji? Ile wynosi wynagrodzenie praktykantów?

Praktyki i staże w Mars Polska

MARS Business Experience to program stażowy przeznaczony dla studentów, który pozwala na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Jakich stażystów poszukuje MARS Polska i jak wygląda proces rekrutacji? Ile trwają staże, na jakich warunkach można dołączyć do grupy stażystów i kto jest najbardziej poszukiwany?

Praktyki i staże w Philips Lightning

Philips najchętniej widzi u siebie osoby z wiedzą techniczną i analitycznym umysłem. Pasjonaci nowoczesnych technologii i logistyki są tu naprawdę doceniani! A jak wygląda proces rekrutacji na program letnich praktyk? Obejrzyj poniższy wywiad… dowiesz się naprawdę wszystkiego:)

Praktyki i staże w PZU

Grupa PZU posiada w swojej ofercie ponad 80 programów płatnych praktyk i staży. Całkiem sporo, prawda? Warto również dodać, że około 60% stażystów zostaje w PZU na stałe. Stażyści pracują w biurach terenowych, głównie w działach sprzedaży i obsługi klienta, ale również w centrali. Tutaj spektrum dostępnych obszarów jest naprawdę szerokie: od IT, poprzez analitykę, a na sprzedaży i marketingu kończąc.

Praktyki i staże w Deloitte

W tym roku Deloitte planuje zatrudnić aż 200 osób w swoich biurach zlokalizowanych na terenie Polski, w ramach programów płatnych praktyk i ofert pracy dla studentów i absolwentów. Czy potencjalni kandydaci muszą posiadać wykształcenie ekonomiczne? Nie, gdyż dla Deloitte bardziej liczy się zaangażowania, motywacja i chęć ciągłego rozwoju, a profil ukończonych studiów ma znaczenie trzeciorzędne.

Praktyki i staże w Imperial Tobacco

Imperial Tobacco każdego roku przyjmuje stażystów w ramach swojego programu Challenging Path, który trwa 6 miesięcy i traktowany jest przez wiele osób jako pierwszy krok na drodze do kariery w tej korporacji. Warto dodać, że sama pani Prezes Zarządu zaczynała swoją karierę w Imperial Tobacco właśnie w taki sposób…

Praktyki i staże w Unilever

Unilever oferuje liczne miejsca na praktyki letnie. Studenci ostatniego roku oraz absolwenci natomiast mogą wziąć udział w Programie Managerskim. Trwa on 3 lata, odbywa się w różnych działach rotacyjnie. Na jego uczestników czeka w firmie stanowisko managerskie. Zobacz, jak wziąć udział w takim programie.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję