Site logo

Wyjazdy studyjne studentów Inżynierii materiałowej – kierunku zamawianego na UTP w Bydgoszczy

  
W kraju
W 2011 roku studenci kierunku Inżynieria materiałowa uczestniczyli w zajęciach terenowych w Rafinerii Gdańskiej. W programie zajęć były wizyty w poszczególnych pracowniach kontroli jakości wyrobów rafineryjnych oraz objazd autokarem po dużej części terenu rafinerii. Studenci uzyskali szczegółowe informacje na temat technologii przerobu ropy naftowej, znaczenia i pracy poszczególnych instalacji oraz aspektów praktycznych związanych z użytkowaniem paliw płynnych.

W październiku 2012 r. natomiast studenci wzięli udział w zajęciach terenowych w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Sp. z o. o. w Koninie. Studenci zapoznali się z procesem termicznego unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, poznali wymagania jakie należy spełnić przy budowie i eksploatacji składowisk odpadów niebezpiecznych oraz zapoznać się z technologią oczyszczalnia ścieków przemysłowych. Zobaczyli także stosowane w tych procesach urządzenia i aparaturę.

Jeszcze w tym roku akademickim, w maju, studenci Inżynierii materiałowej odwiedzili Trójmiejską Akademicką Sieć Komputerową oraz zakłady MONDI Świecie S.A. – producenta wysokiej jakości papierów do produkcji tektury falistej oraz worków papierowych.

Za granicą
Zagraniczne wyjazdy w ramach kierunku Inżynieria materiałowa to głównie międzynarodowe targi branżowe.

W maju 2012 roku grupa studentów pojechała do Mediolanu, aby uczestniczyć w targach przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy PLAST 2012. Podczas targów zapoznali się oni z najnowszymi trendami i urządzeniami branży tworzyw polimerowych. Studenci mogli poznać od strony praktycznej nowoczesne procesy przetwórstwa tworzyw, zobaczyć jedne z najlepszych i najnowocześniejszych maszyn i rozwiązań technicznych.

Pierwsza cześć wystawowa poświęcona była producentom i dostawcom polimerów, różnego rodzaju dodatków i komponentów. W kolejnym, największym dziale prezentowali się dostawcy maszyn i urządzeń do przetwarzania tworzyw polimerowych. Interesującą część ekspozycji stanowiły pracujące maszyny i urządzenia do zdobienia i znakowania gotowych wyrobów. Studenci zapoznali się ze zautomatyzowanym procesem drukowania laserowego i nanoszenia tamponowego (stemplowego) wzorów na elementy tworzywowe. Zobaczyli także urządzenia do recyklingu materiałów polimerowych.

Natomiast w kwietniu 2013 roku studenci Inżynierii materiałowej wzięli udział w 12. Międzynarodowych Targach Technologii Inżynierskich FOR INDUSTRY 2013 w Pradze. Tutaj mogli zapoznać się z ofertą wystawców z wielu krajów, z zakresu: zastosowań przemysłowych (FOR INDUSTRY), inżynierii powierzchni (FOR SURFACE) oraz spawalnictwa (FOR WELD).  

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?

Sprawdź inne artykuły, które mogą Cię zainteresować

Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję