Już jutro w Białymstoku odbędzie się finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu z przedsiębiorczości, organizowanego przez Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Rozpoczęty w grudniu minionego roku, miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. 

Co to NZP? To trzyetapowy konkurs, w którym uczniowie mogą się wykazać kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przedsiębiorczości

Misja NZP: W naszym zamyśle chcielibyśmy pokazać, że najbardziej istotna jest kreatywność, która wsparta podstawowymi modelami ekonomicznymi prowadzi do najcenniejszych rozwiązań. Konkurs ma pokazać biznes w praktyce.

Co mogli zyskać uczniowie? Przede wszystkim cenne doświadczenie, dzięki któremu mogli rozwinąć swoje umiejętności interpersonalne (praca w grupie, wystąpienia publiczne). Uczniowie mogli poznać uczniów z całego miasta, a w kolejnym etapie również z kraju. Nie bez znaczenia był też bezpośredni kontakt ze znanymi osobistościami z kapituły, którzy często są wpływowi ludzie ze świata biznesu. Dodatkowo cenne nagrody wśród nich m.in. kursy na prawo jazdy, sprzęt elektroniczny etc.

 DSC0122
Zanim zdobędą szczyty, Ci uczniowie muszę zmierzyć się z wzniesieniami. Ten projekt to przeciwwaga dla większości sztucznie wykreowanych historii o idealnych firmach, które w magiczny sposób wzbiły się na wyżyny rynku. Chcemy ich uświadomić, że pierwszy milion nie musi być kradziony. Ba, pokażemy im jak go zarobić! NZP promuje myślenie w biznesie, zaś jego twórcy w przedsiębiorczości najbardziej cenią kreatywność.

Konkurs miał skalę krajową. Finały wojewódzkie odbędą się w 6 miastach, natomiast finał ogólnopolski będzie w Białymstoku.

Harmonogram:
15.02 – 15.03 - Etap I: nadsyłanie case studies
29.03 - Etap II: Finały Wojewódzkie (Białystok, Wrocław, Trójmiasto, Warszawa, Kielce, Poznań)
13.04 - Etap III: Finał Ogólnopolski w Białymstoku


Przydatne linki:
strona www - https://najlepsze-zajecia.pl/
fanpage - https://web.facebook.com/enzetpe/

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->