Do 18 lutego możecie zgłaszać się do II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Jest o co walczyć. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych. Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, młodych, kreatywnych ludzi, którym bliskie są zasady fizyki oraz pasja konstruowania. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.


Podobną maszynę zbudowaliśmy już na Politechnice Białostockiej. Efekt można zobaczyć tu: 

.
Wasza konstrukcja nie może być tak duża (powinna mieścić się na ławce szkolnej), nie musi też być tak skomplikowana.
Liczą się pomysłowość i efekt końcowy, który powinien zawierać liczbę 70 (dowolnie wkomponowaną w działanie maszyny), co stanowi nawiązanie do jubileuszu Politechniki Białostockiej.

Maszyny budujecie samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego opiekuna. Działanie swoich konstrukcji filmujecie a nagranie umieszczacie na portalu Youtube.
Plik i link do filmu wysyłacie też nam – na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
21 marca na Politechnice Białostockiej odbędzie się finał, podczas którego zaprezentowane zostaną wytypowane wcześniej przez komisję konkursową maszyny.

Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu.

pb konkursy

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->