Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to kierunki najchętniej wybierane przez tegorocznych kandydatów chcących studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW jest największą uczelnią o profilu rolniczym w kraju.

SGGW: finanse i rachunkowość najpopularniejsze wśród kandydatów na studiaJak poinformował rzecznik SGGW Krzysztof Szwejk, uczelnia zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia. Kolejne tury rekrutacji potrwają do połowy sierpnia. SGGW prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez internet.

W sumie na 38 kierunkach I stopnia i jednolitych magisterskich kandydaci mieli do dyspozycji ponad 3,5 tysiąca miejsc. Zarejestrowało się ponad 10 tysięcy kandydatów.

Podobnie jak w ubiegłym roku także w tegorocznej rekrutacji największą popularnością cieszył się kierunek finanse i rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się tu 1147 osób, co oznacza, że o jedno miejsce walczyło średnio 9,5 kandydatów. Na drugiej pozycji znalazła się dietetyka gdzie o jedno miejsce ubiegało się 7,1 kandydatów (o 60 miejsc walczyły 424 osób). Trzecią pozycją podzieliły się logistyka oraz turystyka i rekreacja. Na tych kierunkach o jedno miejsce starało się 6,9 kandydatów. Na logistyce o 120 miejsc ubiegało się 827 osób, a na turystyce i rekreacji o 60 miejsc ubiegało się 414 osób.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: finanse i rachunkowość (8,6 os./miejsce), turystyka i rekreacja oraz dietetyka.

Obecnie na SGGW uczy się ok. 19 tys. studentów, najwięcej na wydziale ekonomicznym

Źródło: PAP - Nauka w Polsce

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->