okfsCzy jest możliwe wykonanie zdjęcia, które oddziaływałoby także na zmysł słuchu? Czy muzykę można zamknąć w ramy zdjęcia? Dla studentów, którzy wierzą, że wszystko jest możliwe, rusza XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów.OKFS to konkurs fotograficzny, w którym udział może wziąć każdy student do 28 roku życia. Tegoroczny temat przewodni Konkursu to muzyka. W ramach tematu przewodniego wyodrębniono trzy węższe kategorie:  

„W rytmie miasta” (reportaż / street photo),
„Muzyka duszy” (portret),
„Dźwięk w powiększeniu” (makrofotografia). 

Tematyka konkursu pozostawia szerokie pole do interpretacji, bo cenimy zdjęcia, które w zaskakujący i oryginalny sposób ujawniają sens konkursowych kategorii. Dlatego też zachęcamy do kreatywnego podejścia do tematu - naprawdę warto! Na autorów najciekawszych kompozycji czekają atrakcyjne nagrody (m.in. warsztaty fotograficzne i taneczne, książki, a na laureata Grand Prix - aparat Canon EOS 600D i obiektyw Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC Canon).

Prace można nadsyłać od 1 do 21 marca 2012 roku. Zdjęcia oceni Jury złożone z najwyższej klasy profesjonalistów i autorytetów w dziedzinie fotografii pod przewodnictwem Andrzeja Zygmuntowicza. Nagrody zostaną szczęśliwym zwycięzcom przyznane 27 kwietnia na Gali Finałowej w Warszawie. 

Wszystkich zafascynowanych pstrykaniem zdjęć zapraszamy na towarzyszącą konkursowi Pstrykaliadę, czyli cykl warsztatów, projekcji i wykładów poświęconych fotografii, które odbędą się na uczelniach w największych miastach Polski w dniach 26-30 marca. Wyjątkiem będzie tu Pstrykaliada w Warszawie, mająca miejsce w dniach 23-27 kwietnia w SGH i 7-23 maja w innych stołecznych uczelniach.  

Szczegóły Konkursu, kalendarium wszystkich wystaw i wydarzeń, a także galerię nagrodzonych zdjęć znajdziecie na stronie www.okfs.art.pl. Niech Twoje zdjęcie zagra na emocjach!

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->