6290W  roku akademickim 2019/2020 WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa przygotowała m.in.: pięć nowych i atrakcyjnych specjalności, cztery mocne i sprawdzone kierunki studiów oraz nowoczesne systemy przekazywania i sprawdzania wiedzy. Pierwsza tura rekrutacji trwa do 7 sierpnia 2019 r.

Już jutro w Białymstoku odbędzie się finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu z przedsiębiorczości, organizowanego przez Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Rozpoczęty w grudniu minionego roku, miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu przedsiębiorczości. 

Do 18 lutego możecie zgłaszać się do II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Jest o co walczyć. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych. Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, młodych, kreatywnych ludzi, którym bliskie są zasady fizyki oraz pasja konstruowania. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Od trzech lat Wydawnictwo Naukowe PWN organizuje internetowy plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznej edycji jest wyraz dzban. Prawie 30% zgłoszeń oddano wyłącznie na to konkretne słowo. Jury w składzie Marek Łaziński, Ewa Kołodziejek i Bartek Chaciński przyznało taki werdykt, jako potwierdzenie decyzji internautów oraz przeogromnego wzrostu używania tego epitetu w ostatnim roku.

Listopad przestał być miesiącem Wszystkich Świętych, Święta Niepodległości oraz Andrzejek. Na horyzoncie pojawiła się nowa sprawa, która z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Movember zagościł już w największych miastach Polski, a jego uczestników można liczyć w tysiącach. Inicjatywa z jajami, dosłownie i w przenośni!

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie uruchomiła nowe studia na kierunku INFORMATYKA specjalność "Tworzenie innowacji i zarządzanie projektami". Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i dzięki temu jest całkowicie darmowy.

Studia w Polsce czy za granicą? Jak wybrać kierunek, żeby potem mieć dobrą pracę. O tym wszystkim dowiesz się uczestnicząc w Elab Education Festival, który odbędzie się 29 września 2018 r. w Warszawie.

studia2W Polsce co roku podczas rekrutacji na studia jest wiele chętnych. Niestety, każdy uniwersytet ma ograniczony limit miejsc.Kandydaci na studia bardzo często rejestrują się na kilka kierunków z których rezygnują podczas pierwszej tury. Dzięki temu chcą sobie zapewnić miejsce na wybranej uczelni oraz możliwość wyboru kierunku studiów.Gdy zostaje kilka miejsc, wolnych uczelnie kwalifikują część osób z list rezerwowych oraz nowych kandydatów. Za mała ilość punktów lub niezdany egzamin kwalifikacyjny nie oznaczają rezygnacji ze studiów od razu! Dzięki drugiej turze rekrutacji możemy cały czas starać się o miejsce na wymarzonym kierunku.

Najpopularniejszymi kierunkami, w trakcie rekrutacji na rok akademicki 2018/2019 na Uniwersytecie Warszawskim, okazały się kierunki ekonomiczne – tak wynika z podanych przez uczelnię wstępnych wyników rekrutacji. Najwięcej kandydatów w przeliczeniu na jedno wolne miejsce przypada natomiast na japonistyce i koreanistyce.

Finanse i rachunkowość, dietetyka, logistyka, turystyka i rekreacja, weterynaria, informatyka oraz biotechnologia to kierunki najchętniej wybierane przez tegorocznych kandydatów chcących studiować w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW jest największą uczelnią o profilu rolniczym w kraju.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oficjalnie zakończył pierwszą turę rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie. Najbardziej oblegane kierunki w tegorocznej rekrutacji to filologia szwedzka i filologia duńska.

Uniwersytet Śląski w Katowicach cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony tegorocznych kandydatów na studia – blisko 18 tys. osób zarejestrowało się w internetowym systemie rekrutacyjnym śląskiej uczelni. Pierwszy etap rekrutacji zakończył się oficjalnie w niedzielę 8 lipca.

agh logo1W poniedziałek 4 czerwca rozpoczęła się rekrutacja na studia pierwszego stopnia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Kandydaci mogą wybierać spośród 62 kierunków na 16 wydziałach AGH. W tym roku oferta poszerzyła się aż o cztery nowości: Geoinformatykę, Rewitalizację Terenów Zdegradowanych, Energetykę Odnawialną i Zarządzanie Energią oraz Geoinformację.

pwsz nysa logoOd 1 czerwca ruszyła rekrutacja na studia stacjonarne i niestacjonarne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie. Kandydaci na studentów mają do wyboru dwanaście kierunków i ponad dwadziescia specjalności.

Rekrutacja 2018 URUniwersytet Rzeszowski rozpoczął rekrutację na studia pierwszego i drugiego stopnia. Kandydaci mogą rozpocząć rejestrację na wybrany kierunek studiów już 14 maja 2018 r.

logo umkWydział teologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku, w siedzibie przy ul. Gagarina 37 w Toruniu. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 10:00. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.

uw logoUniwersytet Warszawski serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 21 kwietnia bieżącego roku na Kampusie Głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28). Oficjalnie rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00, a całe wydarzenie potrwa do 16:00.

PO logotypPolitechnika Opolska ma przyjemność serdecznie zaprosić wszystkich tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 19 kwietnia 2018 roku. Data nie jest przypadkowa, bo w tym dniu, niemal cała akademicka Polska urządza OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ OTWARTY DLA DZIEWCZYN. W trakcie wydarzenia tegoroczni maturzyści oraz uczniowie młodszych klas będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Politechniki Opolskiej na rok akademicki 2018/2019 oraz wziąć udział w całym szeregu warsztatów i prezentacji tematycznych.

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich, tegorocznych kandydatów na studia do wzięcia udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się 14 kwietnia 2018 roku przy ul. Rolna 43.

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną, która zostanie zaprezentowana przez przedstawicieli władz Akademii oraz reprezentantów wydziałów. W ramach Dnia Otwartego WST został przygotowany szereg warsztatów i praktycznych zajęć tematycznych, na które zainteresowani będą musieli się zapisać drogą elektroniczną, pod tym adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/wpisz-sie-na-dzien-otwarty

Zajęcia do wyboru dla ochotników:

Prof. nzw. dr inż. arch. Jacek Owczarek
„ADAPTACJA I MODERNIZACJA OBIEKTÓW I ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH. ARCHITEKTURA POPRZEMYSŁOWA”
godz. 8.50 – 10.35

Dr inż. arch. Kinga Palus
„ARCHITEKTURA MONUMENTALNA”
godz. 9.40 – 12.00

Mgr Łukasz Głąb
„PODSTAWY REŻYSERII I MONTAŻU”
godz. 10.30 – 12.55

Warsztaty modułowe do wyboru dla ochotników:

GRAFIKA
"ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI POPRZEZ DZIAŁANIA MODUŁOWE."
godz. 10.00 – 11.30

WZORNICTWO
"KREATYWNE TECHNIKI PROJEKTOWANIA UBIORU - PODSTAWY PRACY PROJEKTOWEJ."
godz. 10.00 – 11.30

RYSUNEK
„RYSUNEK PORTRETOWY – RYSOWANIE PORTRETU ZE ZDJĘCIA”
godz. 10.00 – 11.30

Więcej informacji o zajęciach i warsztatach pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php 

Specjalnie dla uczestników Dnia Otwartego, Wyższa Szkoła Techniczna przygotowała następujące niespodzianki i promocje:
- 1zł wpisowe na każdy kierunek
- Obniżka czesnego w wysokości 300zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Budownictwo, Gospodarka przestrzenna, Mechatronika i Informatyka
- Obniżka czesnego w wysokości 500zł w semestrze pierwszym dla kierunków: Architektura, Architektura wnętrz, Wzornictwo, Grafika

Więcej informacji pod adresem: http://dniotwarte.wst.pl/index.php/regulamin

Na wydarzenie serdecznie zapraszamy do Wyższej Szkoły Technicznej, która znajduje się przy ulicy Rolna 43.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->