Wolontariat zagraniczny w Rosji – przygoda na wyciągnięcie myszki.

1 sierpnia rusza rekrutacja na wakacyjny wyjazd na program wolontariatu prowadzony przez organizację AIESEC. W ramach rekrutacji można wyjechać na wolontariat do Rosji by uczyć języka w szkołach, liceach oraz NGO lub np. prowadzić szkolenia z tematyki umiejętności miękkich. To szansa by przeżyć przygodę pełną podróży i poznać lepiej inną kulturę.
Wolontariat zagraniczny do Rosji skierowany jest do otwartych, ciekawych świata osób, które chcą zobaczyć od kulis kraj dwóch kontynentów. Rekrutacja otwarta jest dla wszystkich studentów, absolwentów i tegorocznych maturzystów z całej Polski. Podróże połączone z poznawaniem nowej kultury, nowych miejsc i ludzi, szlifowanie języka obcego i ciekawe doświadczenie, a także budowanie międzynarodowych kontaktów to główne atuty programu Discover.Wolontariat zagraniczny trwa od 6 do 8 tygodni, z reguły praktykanci za wykonywaną pracę mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie. Jego ogólnym celem jest zmiana życia ludzi, z którymi studenci będą mieli kontakt, co może brzmieć odrobinę napuszenie i przesadnie, ale właśnie tak wygląda rzeczywistość. Wolontariat polega najczęściej na przeprowadzaniu warsztatów o problemach globalnych, zdrowiu, prawach człowieka, na nauce języka angielskiego lub na przybliżaniu swojej kultury. Praktykanci pracują w szkołach, na uniwersytetach czy też w organizacjach pozarządowych. Sama ich obecność jest wielkim wydarzeniem dla miejscowych mogących się z nimi zetknąć, ale studenci mają szansę zrobić dużo więcej niż dobre wrażenie.

Na miejscu studenci mogą liczyć na opiekę osób z organizacji od odebrania z lotniska, po komfortową aklimatyzację i ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Co dodatkowo wyróżnia AIESEC z pośród innych ofert wyjazdu za granicę, to m. in.: pomoc w formalnościach związanych z wyjazdem, a także merytoryczne przygotowanie do wolontariatu. Bezpieczeństwo i komfort wyjazdu zagwarantowany jest dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu w prowadzeniu programów wolontariatu i praktyk przez organizację.

Pozytywnie wspomina swój wolontariat Kasia, studentka, która spędziła w Rosji przygodę życia:
„W czasie miesięcznego pobytu w małej
Rosyjskiej miejscowości z grupą studentów z całego świata, większość swojego czasu spędzaliśmy z dziećmi. Prowadziliśmy zajęcia z języka angielskiego, polskiego, opowiadaliśmy im również o Polsce i Europie, której nie znały. Do tego razem jedliśmy, bawiliśmy się, jeździliśmy na basen czy inne wycieczki. Cały czas zaskakiwała nas obserwacja tej niezwykłej kultury, podglądaliśmy też życie zwykłych ludzi: przygotowywanie posiłków, tradycyjne obrzędy czy modlitwy.”

Aby aplikować wystarczy kilka kliknięć myszką – wypełniasz aplikację online na stronie programu. Później czeka Cię rozmowa rekrutacyjna i cykl szkoleń przygotowujących do wyjazdu. Jeszcze tylko organizatorzy znajdą wolontariat lub praktykę spełniającą Twoje oczekiwania i możesz się pakować.


Aplikuj już dziś i rozpocznij swoją wakacyjną przygodę! Rekrutacja trwa do 14 sierpnia!
Więcej informacji i aplikacje: Wolontariat w Rosji – www.discover-russia.pl

Czym jest AIESEC?

AIESEC jest największą organizacją pozarządową prowadzoną przez studentów. Jest obecny w 107 krajach na świecie i liczy 50 000 członków. W AIESEC studenci tworzą i prowadzą projekty o różnorodnej tematyce m. in. marketingu, technologii informacyjnych, edukacji międzykulturowej itp. Uczestnicy mają również możliwość wyjazdu na praktykę zagraniczną, udziału w międzynarodowych konferencjach, a także zdobywania nowych umiejętności, takich jak: zarządzanie czasem, sztuka prezentacji, sprzedaż, negocjacje.

Koniec artykułu. Może sprawdzisz inne treści?
Portal Studia.pl wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci pełnego dostępu do jego funkcjonalności i gromadzeniu danych analitycznych. View more
Akceptuję