Jest to kierunek nowy, zaliczany do grupy tak zwanych makrokierunków. Studia na Wojskoznawstwie gwarantują kandydatowi zdobycie gruntownej wiedzy z dziedzin wojskowych. Kierunek ten jest odpowiedzią na rozwijające się potrzeby polskiego wojska, które jest obecnie profesjonalne, a co za tym idzie, wymaga od swojej kadry nie tylko sprawności fizycznej, ale i dużej wiedzy teoretycznej. Absolwent kierunku Wojskoznawstwo będzie przygotowany do służby w strukturach wojska, Policji, Straży Granicznej bądź innych służb mundurowych.

W trakcie studiów:

Sztuka wojenna starożytności, współczesne systemy polityczne, podstawy BHP, ergonomia, geografia historyczna i wojenna, międzynarodowe prawo konfliktów zbrojnych, historiografia wojskowa, bronioznawstwo, kartografia i nawigacja satelitarna, munduroznawstwo, wychowanie fizyczne, język angielski.

Po studiach:
Absolwent kierunku Wojskoznawstwo będzie przygotowany do służby w strukturach wojska, Policji, Straży Granicznej bądź innych służb mundurowych. Zdobyta wiedza pozwala podjąć pracę w instytucjach lub organizacjach prowadzących działalność w zakresie ochrony i popularyzacji dziedzictwa historycznego oraz w mediach specjalizujących się w tematyce wojskowości, obronności lub bezpieczeństwa. Absolwent będzie też przygotowany do podjęcia pracy w strukturach administracji państwowej i samorządowej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne i międzynarodowe.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->