Trudno jest studiować Wiedzę o teatrze bez zamiłowania do teatru, literatury i sztuki. Trzeba także pamiętać o zajęciach praktycznych przewidzianych w programie nauczania na tym kierunku. Dobrze jest, gdy posiada się zdolności pisarskie, a wystąpienia publiczne nie są problemem. Jeśli jesteś zafascynowany teatrem od najmłodszych lat, a w przyszłości chciałbyś posiadać wiedzę, która pozwoli Ci na przygotowanie krytycznej recenzji spektaklu, opartej nie tylko na Twoich wrażeniach, to Wiedza o teatrze jest kierunkiem dla Ciebie. Chcesz wiedzieć więcej?

W trakcie studiów:

Osoba studiująca Wiedzę o teatrze ma okazję zapoznać się z zagadnieniami dramatu i teatru oraz zjawiskami ogólno-kulturowych. Studia łączą w sobie zagadnienia humanistyczne z zagadnieniami świata widowisk - szczególnie teatru. Student zdobywa wiedzę z zakresu historii teatru, jak również aktualnych problemów teatru. Student zapoznaje się z problematyką teorii dramatu i teatru, antropologii i socjologii teatru. Uczy się również łączyć znajomość spraw teatru z umiejętnościami wielokierunkowej promocji kultury i efektywnej jej orientacji we współczesnej rzeczywistości społeczno-kulturowej.

Po studiach:
Absolwent kierunku Wiedza o teatrze ma możliwość podjęcia pracy:
- w teatrach (działy literackie, biblioteki i archiwa teatralne, działy organizacji widowni i organizacji pracy artystycznej),
- w instytucjach kultury, agencjach reklamowych i castingowych, w mediach - prasie, radio i telewizji,
- w działach i redakcjach kulturalnych, w muzeach sztuk widowiskowych,
- w stowarzyszeniach kulturalnych i fundacjach,
- w niezawodowych ruchach teatralnych (jako animatorzy i instruktorzy),
- w instytucjach naukowych prowadzących badania i edukację teatralną,
- w instytucjach prowadzących terapię lub resocjalizację przez teatr.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->